Červenec 2018

Z rozhovoru Michaela s rabbi Shmuley (O holokaustu)

31. července 2018 v 11:53 Rozhovory


"Pořád se na to snažím přijít. Pořád se snažím vyrovnat s tou židovskou záležitostí. Bolí to. Když jsem zjistil, kolik děti zemřelo v samotném holokaustu (začíná plakat).
Jak to může někdo udělat? Nechápu to. Je jedno, o jakou rasu se jedná. Nechápu to. Vůbec. Je možné někoho podmínit k tomu, aby tak moc nenáviděl? Je možné, že by toho byli schopni? Mohli by tebe tak změnit? Mě určitě ne. Je mi líto"


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/37974629_2007598009291189_6044981317374836736_n.jpg?_nc_cat=0&oh=ff6eeee3e0032a61b1d5938d9446619c&oe=5BD86164

Alice in Wonderland (povídka) 39. kapitola

29. července 2018 v 20:25 | Hana |  Alice in Wonderland (povídka)


https://i.makeagif.com/media/8-31-2015/4m62VA.gif


"Je tady pan Michael Jackson s dětmi", oznámil Elzabeth Taylorové správce Willem van Muyden, hned, jak je přivítal.
"Jakýpak pan? Tady jsme přece neformální, zvlášť, když se jedná o Michaela", ozvala se s úsměvem Elizabeth z křesla a opatrně vstala. Její kyčle ji trápily čím dál víc, ale přesto se snažila být aktivní. Michael Alici řekl, aby radši nechala králíčka s klecí v autě, protože Elizabeth má psíka.
Byla z toho setkání také nervózní, přestože ji Michael uklidňoval, že i když je představitelka Kleopatry hvězdou největšího formátu, ve skutečnosti je velmi osobitá spontánní. O tom se Alice také brzy přesvědčila. Elizabeth Taylorová vstoupila do obývacího pokoje, kde čekali, zaujala i přes své problémy stále elegantní chůzí, ale i zjevem. V náručí opravdu nesla bílého pejska. Předala ho správci, který ji doprovázel. "Podržte prosím Cukříka, Willeme" , požádala.
"Miku...i vy, zlatíčka, jsem moc ráda, že vás zase vidím", tiskla všem ruce a líbala je na tváře. "Máte moc hezké masky". "Koleda.. koleda", ozvali se Paris s Princem současně". "...leda", nedal se zahanbit Blanket a přes masku zanikla první slabika, což vyznělo doslova legračně.
"A kdopak je tahle sympatická slečna?" "To je Elizabeth Alice. Alice Parkerová, kterou ti tímto představuji. Moc pro mě v poslední době znamená", řekl a ve tváři mu hrál rozpačitý výraz. "Po dlouhém čase mě zas naučila důvěřovat lidem a cítit se volně ". Elizabeth poznala na první pohled, že nejenom to a dala Michaelovi přikývnutím a spikleneckým mrknutím oka na srozuměnou, že chápe."Vítám vás, Alice", řekla vlídným hlasem. Alice jen ztěžka polkla a hrdlo se jí stáhlo.
"Moc mě těší, paní Taylorová", špitla tiše. Ta se na oplátku usmála "To paní jen napoprvé, drahá. Příště prostě jen Elizabeth. Miku, pamatuješ, když jsi byl poprvé v Bel Air? To Alici pobaví ".
"Liz.. prosím", ozval se Michael. "Ale jen ať to Alice ví, jakou dokážeš mít trému". Když se všichni posadili, pověřila správce, aby dal připravit občerstvení a sladkosti pro děti a pak pokračovala.
"Chtěla jsem mu představit svou maminku. Na svůj věk devadesát jedna let byla velmi energická a plná života. A taky svérázná, jako já. Poklepala jsem mu na rameno a řekla jsem, ať jde se mnou. Zástupem lidí jsem ho přivedla k ní a řekla jsem: Michaeli, ráda bych ti představila nejdražšího člověka mého života. Tohle je moje milovaná matka Sara. Mami, tohle je ten chlapík, o kterém jsem ti vyprávěla. Michael Jackson. A Michael úplně oněměl ".
"Nevěděl jsem, co mám říct", přiznal se.
"Jen jsem tam stál s otevřenými ústy a myslel si: Bože, to je matka Elizabeth Taylorové! Po chvíli ticha na mě namířila prst a řekla: Mluv, Michaeli Jacksone. Co je s tebou? Vyřízli ti jazyk?". Michael i Elizabeth se museli zasmát. "Přesně to samé by řekla i Liz ", poznamenal k tomu Michael. "V tu chvíli mi bylo jasné, kde se vzala její osobnost... a celé to dávalo smysl". "Ale to není ještě všechno", prozradila na něj Elizabeth. "Mezi slavnými hosty byla i filmová legenda Bettte Davisová, tu sem doprovodil můj agent. Vám milá Alice asi už dneska nic neříká. Na konci oslavy odváděl Bette k autu a já jsem musela s Michaelem vyběhnout za nimi ven a požádat, jestli by se s ní mohl vyfotit. On stál za ní a tvářil se rozpačitě, protože nevěděl, jak ji o to má poprosit. Říkala jsem mu, ať se prostě zeptá, ale on ne. Bette se sice zdvořile usmála,ale neměla prý tušení, kdo to je. Michael mi podal svůj fotoaparát a postavil se vedle ní. Oba se široce usmáli. Já na to: Řekněte sýr. A vyfotila popovou hvězdu s další filmovou ikonou. Michael jen vyhrkl: Páni. Já a Bette Davisová. Tomu nebude nikdo věřit! "
Alice se zas na oplátku od Michaela dověděla, jak Elizabeth zaslechla z karavanu poznámky štábu, který měl obavy, že se bude chovat jako rozmazlená superhvězda. Neváhala, vzala první co jí přišlo do ruky, a tím byla stříkací pistole. Vyběhla ven a všechny je řádně pokropila, Pak jim jí hodila, s tím že jí to můžou oplatit, jestli ji chytí.
"Takže vy dva a stříkací pistole, to je nebezpečná kombinace. To máte víc společného, než jsem si myslela", smála se Alice.Obraz Elizabethina pejska SugarDům Elizabeth Taylor - interiér
Řekli o Michaelovi...(Jane Fondová)

28. července 2018 v 20:38 Řekli o Michaelovi


"V některých ohledech mi Michael připomíná chůzi zraněných - je to extrémně křehká osoba. Myslím si, že to prostě jen životem, kontakt s lidmi je dost těžký, obává se, kam jde svět.
Vzpomínám si, že jsem mu jednoho dne řekla:
Bože, Michaeli, přála bych si, abych našla film, který bych pro tebe mohla natočit. A najednou jsem to věděla a oznámila mu: Vím, který to bude, musí to být Peter Pan..
"V očích se mu pbjevily slzy a on se zeptal: Proč jsi to řekla? S takovou náruživostí. "Uvědomuji si, že jsi Peter Pan", podotkla jsem. Začal plakat a říkal: "Víš, že po celých stěnách mého pokoje jsou obrazy Petera Pana? Četl jsem všechno, co napsal Barrie, zcela se identifikuji s Peterem Panem, ztraceným chlapcem Neverlandu."
Ach, vidím, jak vedl ztracené děti do světa fantazie a magie. Z Gary přímo k Barrierovi! "


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/37933194_2002404253143898_4065759872258408448_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1621e436615a4b2438fc0f00576ff790&oe=5C0B92D1

Michael a Ryan White

28. července 2018 v 20:13 Skutečný Michael Jackson


Ryan White. Nejtěžší pro mě je… Odpovím na to, ale nechápu to, když zemře dítě nebo je nemocné. Opravdu ne. Myslím, že by mělo existovat okno, kde je šance zemřít, ale ne v tomto okně času. Když dítě zemře nebo je nemocné, opravdu tomu nerozumím. Ale slyšet Ryana, dvanáctiletého kluka, jak vypráví matce během večeře u mého jídelního stolu v Neverlandu, jak ho má pohřbít... Řekl: "Mami, až zemřu, nepohřbívej mě v obleku a kravatě. Chci mít na sobě džíny a tričko."
Omluvil jsem se, že musím na záchod. Utekl jsem tam a mohl jsem si oči vybrečet. Slyšet toho malého kluka, jak říká své matce, jak ho pobřbít. To opravdu bolelo. Jako by na to byl připravený. Pohřbili ho v riflích, tričku a hodinkách, co jsem mu dal. Sedím s ním sám v pokoji, on tam leží a já se cítím tak příšerně, že jsem ho chtěl jen obejmout, políbit ho a říct mu, že ho mám rád. To jsem taky udělal, když žil. Staral jsem se o něj. Bydlel v mém domě. Ale vidět ho mrtvého… Řekl jsem mu: "Ryane, slíbuju ti, že pro tebe něco na novém albu udělám. Napíšu ti písničku. Nazpívám ji. Chci, aby tě svět poznal." Natočil jsem Gone Too Soon. Ta byla pro něj...

(Michael Jackson)

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/37864378_2002381643146159_3678250429411491840_n.jpg?_nc_cat=0&oh=ceb083c03af6551736aeaab040ea2b3c&oe=5C0D9AC3

https://i.pinimg.com/originals/21/65/b7/2165b7b26f07929701068ecaf828af67.gif

Michael na Ryanově pohřbu.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/37973532_2002373069813683_6148995813147148288_n.jpg?_nc_cat=0&oh=ba48ec8d4f2c0c44b81af80a54237353&oe=5BCE812F

Remember The Time - Protecting Michael Jackson (Část druhá - pokračování 8.)

26. července 2018 v 20:53 Remember The Time - Protecting Michael Jackson (český překlad knihy)

Javon:
Jeho hlavní kontakt se světem okolo byl skrze jeho fanoušky. Dostával tuny mejlů od fanoušků. Lidi okolo slečny Raymone měli na starosti je tisknout a strkat do ohromných dopisních pytlů. Přicházely ze všech koutů světa - z Kanady, Anglie, Egypta, Japonska, Irska, Indie, Španělska. Všechny je četl.
Velice často jsme v ho v sobotu ráno vzali na projížďku autem, on se zavrtal mezi ty dopisy a četl a četl. Já jsem řídil. Někdy to vzal za mě Bill. Nacpali jsme do auta čtyři bedny těch dopisů, odjeli na nějaké odlehlé místo a tam s ním tři, čtyři hodiny popojížděli, zatímco on četl. Někdy jsme dojeli až k horám, na kterých byl ještě sníh. Občas jsme se dostali před Hoover Dam do Arizony a odtud zase nazpátek.
MJ seděl vzadu, z rádia se linula vážná hudba a záclonky byly zatažené. Slyšeli jsme ho otevírat obálku po obálce a číst to. Někdy vykřikl: "Poslouchejte chlapci, co je tu napsáno. Je to roztomilé!" A pak nám přečetl nějaký úryvek. Lidi většinou psali o dětech, o tom, jak jsou nemocné a jak jeho hudba pro ně moc znamená. Často ho to dojímalo. Někdy dokonce pofňukával a pak se omlouval: "Vy asi, mládenci, nevíte, jak moc to pro mě znamená. Je to největší inspirace pro psaní písní!"
Na konci cesty měl štosy dopisů pečlivě rozdělené do dvou komínků. Na jeden vždycky položil ruku a řekl: "Tak a těchto se můžete bez milosti zbavit!"
Bill:
Lidé mu taky posílali dárky - plyšové medvídky, balónky, kytky, fotografie, osobní věci. A spousta z těch dárků byla dělaná ručně. Koláže fotografií z vlastními popisky. Často si ty ručně dělaný dárky schovával. Měl to rád. Některé dárky byly divné. Kouknul se do krabice a začal se tvářit zmateně a trochu nepatřičně. Většinou nám ji pak podal a řekl nám, abysme s tím něco udělali. Podívali jsme se dovnitř, ne, že by tam bylo něco nebezpečného, třeba bomba nebo něco takového, ale bylo tam například osobní spodní prádlo apod. Nebo hudební skříňka schovaná v kilometrech toaletního papíru, tak, že jsme se v něm museli doslova brodit, abysme ji vylovili ven.
Bylo toho všeho tolik, že jsme museli jeden celý pokoj vyčlenit jako ten pro dárky a mejly od fanoušků. Stěny toho pokoje byly polepené vlastnoručně dělanými pohlednicemi a dopisy, a podlaha byla pokrytá tunami váčků, krabic a balíčků. A to bylo všechno shromážděno jen za těch pár měsíců, co jsme v Las Vegas byli.
Javon:
Kromě občasných návštěv jeho matky a dvou nebo tří dalších lidí, byl MJ skutečně osamělý, obklopený jen svými dětmi. Byl v takové osobní bublině samoty. Zvenku to vypadlo, že MJ vede snobský život plný nejrůznějších lidí a výhod, ale ve skutečnosti? K čemu mu byly návštěvy vytříbených restaurací a pětihvězdičkových hotelů, když tam ani nemohl přijít hlavním vchodem? A zrovna tam bylo všechno krásně naaranžováno a uklizeno! Ne. Byl nucen chodit zaplivanými uličkami, které vedly k zadnímu vchodu, míjet odporně páchnoucí chodby a špinavé pokoje. Nejezdil krásnými pojízdnými schody, ne, on jel těmi pro zaměstnance, mnohdy stál velde pytlů s odpadky, které spolu s ním dopravovali nahoru. To byl život, který MJ vedl.
Bill:
Byly časy, kdy jsme se skutečně cítili jako krysy, které lezou zasmrazenými trubkami ve snaze dostat se na světlo. Smrad těch postranních chodeb a uliček byl skutečně nesnesitelný. Měl jsem na sobě drahý oblek, nové boty a šlapal jsem po rybích kostrách a shnilém jídle. Myslel jsem si: "Bože, to je ale nechutný!"
Jmenujte mi nějakou jinou celebritu, která tohle musela prožívat! Aspoń jednu! Že vás nikdo nenapadá? Ani mě ne. Pamatuju si jen na jednu jedinou situaci, kdy jsme nemuseli lézt těmi hnusnými uličkami - a to bylo, když šel MJ na setkání se Stevem Wynnem do Bellagia. Steve nám řekl, ať k němu jdeme skrz kasíno, doprovázel nás. A tak jsme šli. Několik lidí vytřeštilo oči, ale jinak byli příliš zabraní do hry a tak si nás nevšímali. MJ řekl: "Víte, už jsem úplně zapomněl, jak krásný je interiér hotelů Skutečně úžasný!"
Ve většině případů jeho schůzky probíhaly tak, že v rychlosti vletěl do hotelu zadním vchodem, několika slovy něco dohodl a zase hned mizel. Tentokrát to bylo jiné. Byl tak hladový po něčem trochu normálním, že se źastavoval na každém kroku a všechno obdivoval. Byl tak nezkušený, že jednou vzal do hotelu i Princova psa. Neuvědomil si, že ho nebude moct venčit, a to tam měl být asi pět dní. Dovedete si představit, jak to tam za chvíli páchlo. Po dvou dnech už to nevydržel, přišel za mnou a řekl: "Bille, potřebuju, abyste sehnal nějaké vůně."
"Vůně? Jaké vůně?"
"No prostě vůně, po kterých pokoj bude vonět."
"Aha, myslíte osvěžovač vzduchu?"
"Jo, něco takového."
Občas používal slova, kterým jsem nerozuměl. Jako třeba:
"Bille, potřebuju, abyste jel na letiště a vyzvedl tam starostku."
"Cože?! Starostku?! Jako myslíte starostku města?!"
Zasmál se. "Ne, myslím starostku. Tu, co opatruje děti!"
"ÁÁÁÁÁ, vy myslíte chůvu?"
"Jo."
Proč porstě nepoužil normální slova? Občas jsem mu musel říct: "Pane, omlouvám se, ale já vám moc nerozumím." Pak kroutil hlavou. "Chlapci, chlapci, měli byste víc číst!"
Javon: To bylo přesně to, čím trávil hodiny volného času: čtením. Četl všechno, co se mu dostalo do ruky. Historii, vědu, umění. Podnikali jsme nespočet výletů do Barnes and Noble. Skoro každý týden. Dokázal vejít do knihkupectví a utratir tam pět tisíc dolarů s takovým výrazem ve tváři, s jakým si dítě jde koupit žvejku. Jednou koupil i knihkupectví. Myslím jako ... celý knihkupectví. Prostě složil prachy na stůl a bylo jeho.


http://images2.fanpop.com/image/photos/11200000/rare-MJ-michael-jackson-11205489-514-439.jpg

Michael jackson Dancing in The car...

25. července 2018 v 12:39 Speciální videa


Při cestě na dovolené v dopravní zácpě... Michael "tančí i v autě" na R. Kellyho se svým přítelem Bretem Rattnerem. I když musím přiznat, že lépe se mi líbí a jakoby do toho zapadla použitá hudba. Netuším sice, co to je za skladbu, ale snad bude někdo vědět.


http://images5.fanpop.com/image/photos/31400000/Michael-3-michael-jackson-31403616-252-184.gif


Informace a odpovědi od Karen Faye o Kenny Ortegovi a Billu Brayovi...

24. července 2018 v 12:25 Vzpomínky a zprávy od Karen Faye

"Četl jsem dopis, který podepsal Kenny Ortega, že napsal AEG, že Michael je nevhodný k provedení 10 představení, natož 50 a že byl vážně znepokojen jeho zdravím. Bylo to tak, že se staral o zdraví Michaela?"
K.F
"Ne. Vyjadřoval pouze znepokojení, protože jsem opakovaně prosila, aby tuto přehlídku zastavil, že by mohl být zodpovědný, kdyby zemřel Michael. Kenny Ortega byl mrzutý (kvůli MJ), že by zničil JEHO REPUTACI, kdyby nemohl vystoupit ."
"Ortega ho nazval Jacko. Nemůžu mu to odpustit".
K.F.
"Ortega je perfektní definice "hollywoodského hráče a bezvýchodného oportunisty."
"Je pravda, že Michael a Bill Bray skončili v 90. letech nadobro spolupráci a nikdy se znovu neviděli?"
K.F.
"Michael vždy přehlédl a odpustil Billovi jeho chyby. Bill už neměl věk na to aby byl efektivní pro práci bodyguarda, kterého potřeboval Michael".

"John Landis ho dokonce nazval divným. Během rozhovoru říkal, že Michael byl ve věku 20 let při natáčení Thrilleru, ale bylo to jako by pracoval s desetiletým dítětem. Nemohla jsem uvěřit, že to řekl!"
K.F.
"Michael byl určitě "jiný" než většina lidí na této planetě. To je důvod, proč mu nevědomí lidé nemohli rozumět a pochopit ho.. Michael byl osvícený a nevinný."

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/37782179_1996731680377822_6142490144579518464_n.jpg?_nc_cat=0&oh=9613a6e7d0f30b59dd260010de231187&oe=5BE1B301
https://i.pinimg.com/originals/52/99/70/5299701ac04adc3c9e3e8ff05f532097.jpg
https://i.pinimg.com/originals/e0/54/fa/e054fadb17df71782ef7a535fec31779.jpg

Alice in Wonderland (povídka) 38. kapitola

21. července 2018 v 22:42 | Hana |  Alice in Wonderland (povídka)

https://i.makeagif.com/media/8-31-2015/4m62VA.gif


Byl poslední říjnový den a to se jako vždycky ulice Los Angeles zaplnily maskami, strašidly i strašidýlky a různými postavami v převlecích. Zamaskované děti tu chodily s neodmyslitelnou taškou na koledu a ty nejmenší ji sotva tahaly po zemi, protože čím je větší, tím samozřejmě lépe.
V Holmby Hills se na Halloween těšili a připravovali už den předem. Patřil k Michaelovým oblíbeným svátkům a moc si ho s dětmi užíval. Jako malý se ho nikdy nemohl zůčastnit vzhledem k tomu, že jeho rodina patřila ke Svědkům Jehovovým. Ale teď to bylo jiné. Jakoby si to, co mu bylo odepřeno vynahrazoval.
Malý Blanket s Princem spolu šermovali meči z Hvězdných válek. "Proti temné síle nemáš šanci. Přejdi na mojí stranu a spolu ovládneme svět", předváděl se Blanket v helmě lorda Vadera. "Nikdy", odpověděl Prince v masce z filmu V jako Vendeta. Paris si naopak vybrala krásnou masku Motýla a červené šaty. Michael a Alice je s úsměvem sledovali. "Tuším, že už sis vymyslel nějakou skvělou masku", poznamenala Alice na Michaelovu adresu.
"No, samozřejmě. A co ty?" otočil se k ní. Zase ten pohled dychtivých hnědých očí, ve kterých se snoubilo šibalství se zvědavostí. "Já? " mrkla spiklenecky Alice. "Já půjdu sama za sebe".
"Za sebe?" "Ano. Jenom se připravím a jsem tu za půl hodinky".
Michael si dal prsty na pusu, chvíli přemýšlel a pak najednou dostal nápad. Bezvadný nápad. Netrvalo to ani třicet minut, zrovna upravoval Blanketovi masku a prameny dlouhých černých vlasů, když se od vchodu ozval Alicin hlas. "Dobrý den. Jsem tady správně v Holmby Hills? Asi jsem zabloudila". Otočil se a s údivem koukal ke dveřím, ve kterých stála Alice v blankytně modrých šatech s bílým králíčkem v náručí.
Byla tak jemná a okouzlující, jakoby vystoupila přímo z pohádky.

Výsledek obrázku pro Mia Wasikowska Alice in Wonderland


"Páni! Alenka v Říši divů", vydechla Paris. "To není kostým, to jsem já", usmála se Alice.
"Jak se ti líbím?" "Líbíš. Moc. A líbí se mi i králíček", hladila si ho Paris. "Kde jsi ho vzala?" ptala se.
"Měla jsem ho schovaného v přístěnku. Chceš si ho pohladit?" "Ano", přikývla Paris. "Stejně ti tady zůstane, aby sis na mě vždycky vzpomněla, až tady nebudu", podala jí ho Alice do náruče. "Ty chceš odejít, Alice?" zatvářila se zklamaně Paris. "Proč?" "Přece tu nemůžu zůstat napořád. Ale budu chodit na návštěvu, ano?" "Můžeš tady zůstat napořád. Já to vím", řekla rošťácky Paris a odběhla i s králíčkem ven. Michael se náhle na Alici zadíval s těžko skrývaným smutkem. Viditelně ho uvnitř něco trápilo. Zhluboka si povzdechl a tím se toho smutku pokusil zbavit.
"Tak, partičko, vyrážíme", zavolal na Prince a Blanketa, kterého vzal za ruku. "Nejdřív nás čeká jedna návštěva, kterou si neodpustím. Zajedeme za Elizabeth. Určitě ji to potěší a já mám pro ni spoustu novinek". Alice zbystřila pozornost. "Za Elizabeth Taylor?" "Jistě. Tu nemůžeme jako správní koledníci vynechat", usmál se Michael. Jen klid, řekla si Alice. Co se vlastně divím?
Michael byl v soukromí tak jiný, že si zase ani neuvědomila, s kým se stýká, kdo jsou jeho přátelé a kamarádi. Další skutečnost, které si všimla bylo, že je stále ještě ve svém typickém oblečení, těsných černých džínách, černém saku, bílém triku a černých botách. "Michaeli, ty nemáš kostým?"
"Ale mám". Ukázal s úsměvem na sebe a předvedl pár tanečních kroků a pohybů. "Já jdu za Michaela Jacksona".
Od brány pak vyjeli směrem na Bel-Air. Tato část Los Angeles se nacházela ve West Hollywoodu, nádherné kopcovité krajině. Její krásu ještě umocňovaly visuté mosty na hlubokým kaňonem.
Vilu, před kterou zastavili, skrýval přibližně 7.000 m čtverečných velký pozemek s harmonickou zahradou a bazénem. Tady trávila svůj čas Elizabeth Taylor a sem také zvala na dýchánky i židovské svátky své přátele.
Michael o svém pojmenování a tisku...

20. července 2018 v 21:10 Michaelovy citáty


"Nikdy jsem se za nic neprohlásil. Jsem šťastný, že jsem naživu. Jsem rád, že jsem, kdo jsem. Králem popu mě poprvé nazvala Elizabeth Taylor na jedné z těch show, kde se předávají ceny. A fanoušci pak přinesli na všechny stadiony, kde jsme hráli, velké transparenty, kde bylo napsáno Král popu. Měli to i na tričkách a vykřikovali to před mým hotelem. Tak se to prostě jaksi stalo po celém světě"

"Tisk si vymyslel tolik odporných, děsných historek. Díky tomu jsem si uvědomil, že když slyšíte lež čím dál častěji, začnete ji věřít".


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/37539388_1990624644321859_7247605167078506496_n.jpg?_nc_cat=0&oh=06c6da817e4d91285bc6f0d669535923&oe=5BDD9629

Čtvrt století od premiéry filmu Free Willy a nezapomenutelné Michaelovy písně Will You Be There...

19. července 2018 v 0:37 Michael Jackson - informace, fota, videa

Už je to 25 let, co se objevil film Zachraňte Willyho (Free Willy) s Michaelovou písní Will You Be There . Vzpomínáte ještě?

https://thumbs.gfycat.com/BigheartedWealthyAmethystinepython-max-1mb.gifhttps://thumbs.gfycat.com/JitteryFinishedKitty-max-1mb.gif

https://www.mjworld.net/wp-content/uploads/picture11-300x169.jpg