Duben 2018


Řekli o Michaelovi... (Katherine Jackson)

29. dubna 2018 v 20:56 Řekli o Michaelovi


"Podle názoru lidí je Michael mimořádnou lidskou bytostí, synem a otcem. Osoba, která založila všechny nadace s dobrými úmysly a s nadějí, že bude inspirována ostatními prostřednictvím nebývalých projevů lásky a lidskosti. Svět ho poznal, ale znovu nebyl . Můj syn věděl, že jeho fanoušci jsou s ním až do konce. Na oplátku jim dal svou lásku, talent, naději a inspiraci k návratu do světa přes jeho hudbu. "

~ Katherine Jackson ~ Nikdy nedokážu říct sbohem

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30703821_1870541286330196_6626817513306980352_n.jpg?_nc_cat=0&oh=4944056d4314eb4e90142a2eadb90006&oe=5B5E468D

Alice in Wonderland (povídka) 23. kapitola

26. dubna 2018 v 22:30 | Hana |  Alice in Wonderland (povídka)

https://i.makeagif.com/media/8-31-2015/4m62VA.gif


Na druhý den ráno si Alice radši zařídila buzení telefonem. Květiny stále v pokoji voněly, když vstávala. Vyhlédla z okna, pod kterým se rozprostírala terasa venkovní restaurace. Počasí bylo opravdu slibné a tak začala věřit, že ho mají skutečně "objednané". Rychle se oblékla, upravila a potom sešla dolů do jídelny.
Tam už byly připravené švédské stoly, kde si mohl každý vybrat ke snídani co chtěl. Několik druhů pečiva, šunku, sýry, salámy a máslo nebo mísy jogurtu a müsli do kterého se přidávala švestková povidla. K pití se podávala káva nebo čaj, které obojí roznášela obsluha. U stolů bylo jen pár hostů, co ještě dojídali ale ti brzy nato odešli.
"Kávu nebo čaj?" zeptala se ochotně servírka. Alice si nechala nalít čaj a ochutnala jogurt s müsli a švestkami. Rozhlédla se po jídelně, která byla celá v malajském stylu a všimla si i dvou figurin v typických oblecích této země. Tušila, že Michael přijde určitě déle. Vždyť králové přece nikdy nechodí včas!


Malajská restaurace v hotelu i se sochami v krojích typické malajské dvojice.A nemýlila se. Před půl devátou tu byl v plné parádě, usměvavý a v bílé košili.
"Dobré ráno, Alice", přivítal se s ní. "Dobré ráno", špitla a sklopila oči. "Líbí se mi, když se takhle stydíš", poznamenal s mrknutím. Šel si vybrat snídani a přitom bylo slyšet, jak si prozpěvuje.
Pak se k ní posadil také s mísou jogurtu s müsli a švestkami. "Nevím, kdo se umí stydět líp než ty", řekla popravdě, aby mu to vrátila. Po prvních chvílích s ním ji vždy nejistota opouštěla, tak na ni působily ty usměvavé oči. Michael měl jak se zdá stejnou povahu, jeho počáteční ostražitost a nejistota nikdy netrvaly dlouho. Brzy je vystřídala uvolněnost a svérazný humor.
"Kávu nebo čaj?" zeptala se číšnice. "Kávu", požádal a když pro ni odcházela, švihnul po ní očima a začal si něco brnkat na stůl. Alice pozvedla obočí , udělala schválně jakoby naštvané "Ccsss.." a zasmála se do dlaní. Náhle se přestala smát, když u dveří zahlédla několik lidí, kteří si je zvědavě prohlíželi. Starší manželský pár, zřejmě nerozhodný, se dohadoval.
"Tak jdi... jdi se zeptat". Paní, která manžela nedonutila se sama odhodlala a přišla ke stolu. "Nezlobte se, ale dohadujeme se, jestli nejste náhodou Michael Jackson.. jste mu totiž moc podobný", zahleděla se na něj zkoumavě. "Bohužel... jenom podobný", nasadil Michael hlubší hlas a trochu zakašlal. "Zpívat tak neumím". "To se ti musí stávat často, viď Tomy? " přisadila si Alice.
"No vidíš, já ti to říkal. Co by tady dělal? Zrovna právě tady", zaslechla ještě onoho pána, když skupinka odcházela. Michael ukázal servírce prstem na pusu aby mlčela, kdyby se náhodou někdo ještě ptal. Bylo pochopitelné, že chce být nepoznaný alespoň tady.
"Vím, že to není správné ", poznamenal po chvíli "ale neměli by jsme klid". "Nechceš mi už prozradit, co chystáš za překvapení?" zeptala se Alice a udělala prosebný kukuč.
"Ještě ne.. jenom to, že za tři hodiny se přijdu podívat, jak ti sluší ty nové šaty".

P.S. Jelikož to vyšlo takhle, omlouvám se, ale vyluštění hádanky bude hned v příštím díle!

Remember The Time - Protecting Michael Jackson (část druhá - pokračování 2)

25. dubna 2018 v 20:44 Remember The Time - Protecting Michael Jackson (český překlad knihy)


https://i3.wp.com/www.mjworld.net/wp-content/uploads/mtv-interview.jpg

Častokrát odcizen od své rodiny, jediné, co MJ doopravdy chtěl, byla jeho vlastní stabilní rodina. Když jeho život zachvátil skandál na konci roku 1993, obrátil se pro podporu a pochopení na jednoho člověka - na Lisu Marii Presley. Ti dva byli představeni v domě jejich společných známých v Los Angeles někdy na začátku ledna. Od té doby se stýkali s železnou pravidelností. Ačkoli se na první pohled jevili jako značně nesourodý pár, v určitém smyslu se k sobě dokonale hodili. Jako dcera Krále rokenrolu, Lisa Marie naprosto přesně chápala, co to znamená být svázán titulem nejslavnější osoby na planetě. V Michaelu Jacksonovi viděla charismatického a silného muže, který bojuje s těmi samými démony, kteří sužovali jejího otce. Nikdy nepochybovala o tom, že všechna tvrzení, která o něm kolují, jsou smyšlená a dokonce věřila tomu, že by ho mohla zachránit.
Michael a Lisa Marie Presley se vzali v květnu 1994 při soukromém ceremoniálu v Dominikánské republice, manželství nicméně vydrželo pouhých 18 měsíců. Michael byl soustředěný jen sám na sebe a svou kariéru tak vytrvale a tak dlouho, že pro něj představovalo nepřekonatelnou překážku otevřít své srdce někomu jinému - což mělo za následek, že si jeho novomanželka koupila vlastní dům v Los Angeles a nikdy se cele nepřestěhovala do Neverlandu. Lisa Marie, v té době již matka dvou malých dětí, neměla sebemenší chuť mít další děti - fakt, který Michael, který vždy chtěl velikou rodinu, zkrátka odmítal přijmout. Ukvapený sňatek se ukázal být velkou chybou. M.Jackson a LMP se přátelsky rozvedli v prosinci 1995.
O méně než rok později se Jackson oženil s Debbie Rowe, zdravotní sestrou, kterou poprvé viděl v ordinaci svého dermatologa, dr. Arnolda Kleina. Roweová slíbila, že mu dá děti, o které tolik stál. Když se brali v hotelovém apartmá v Sydney, během HIStory World Tour, byla Roweová již šest měsíců těhotná s jejich prvním dítětem. O tři měsíce později, v únoru 1997 porodila syna, Michaela Jacksona Jr., zvaného Prince. V dubnu 1998 přivítali dceru Paris-Michael Katherine Jackson. Jackson a Roweová se rozvedli v roce 1999 a obě děti zůstaly v péči otce. O dva roky později, v únoru 2002, prostřednictvím neznámé náhradní matky, se Jackson stal otcem potřetí, narodil se Prince Michael Jackson II. Jackson přezdíval svého syna Blanket jako projev lásky, který obvykle používal - ve smyslu "obalit" někoho láskou a přízní.
V té době se M.Jackson ubydlel v Las Vegas, jeho poslední studiové album a jeho poslední koncertní vystoupení dělilo pět let. Jeho děti se staly "oběťmi" jeho každodenního života. Ukrývání jejich obličejů před kamerami a snaha ochránit je před jakýmkoli útokem zvenčí se stala prvořadým hlediskem jeho života. Ačkoli jejich život nikdy nebyl stejný, jako život jiných dětí, přesto se dalo říct, že měly stabilní domov a ten nejnormálnější život, jaký jim mohl být poskytnut.
Javon:
Paní učitelka, slečna Ileanová, přiletěla do města po prázdninách. Byla to Asiatka, z Bahrajnu. Pan Jackson ji potkal, když se plavil přes oceán a okamžitě ji najal jako učitelku svých dětí. Pronajal jí apartmá asi pět minut chůze od domu. Každý den v týdnu jsem já nebo Bill jeli ji vyzvednout v 7.30 a přivezli jsme ji domů.
Pan Jackson nikdy nežertoval, co se týkalo vzdělání dětí. Škola začínala v 8.00. Tečka. Pokoj pro hosty v prvním patře byl přestaven na třídu. Myslím tím, opravdovou třídu s lavicemi a tabulí. Pomohli jsme slečně s dopravou tabulí a zapojili jsme jí počítač, natloukli poličky a "vzdělávací" plakáty a abecedu a všechny ty serepetičky jako nástěnky s násobením, dělením atd. Každé z dětí mělo vlastní lavici. Vypadalo to jako třída v úplně klasický základce. To samé platilo, i když jsme cestovali a bydleli po hotelech. Vždy byl najat oddělený pokoj a ten sloužil jako třída.
Bill:
Nezáleželo na tom, jestli byl jeho život zrovna dobrej, a nebo v hajzlu, prostě vždycky dbal na to, aby chození do školy a vzdělávání bylo pro jeho děti něco jako rutina. Dokonce nosili i školní uniformy. Prince a Blanket nosili bílá trička s černými kalhotami a botami. Paris kožené patentky a uniformu, která by velice zapadla do katolický klášterní školy. Vždycky byly skvěle upravený. Učesané vlasy, vyžehlené uniformy. Od pondělí do pátku, každé ráno, vstaly v 7:00, oblékly se, sešly se dolů nasnídat a pak se vydaly "do školy".
Nevadské centrum vzdělávání mělo vysoké požadavky pro domácí vyučování. Zahrnovalo i skládání zkoušek, a podle průměru se potom podomácku vyučované děti směly hlásit na další studium. Slečna Ileanová organizovala vyučovací hodiny tak, aby se s dětmi zaměřila na všechna potřebná odvětví. Rozdávala domácí úkoly, požadovala, aby se některé články naučily zpaměti, vždy chtěla po dětech logické přemýšlení. Kvalita vyučování vždy souhlasila anebo dokonce převýšila úroveň na jiných soukromých školách. Byly to opravdu chytré děti. Neustále četly. Jejich mozky byly jako mycí houba, neustále do sebe něco nasávaly a o všechno se zajímaly.
Když jsme někam jeli, pan Jackson seděl s dětmi vzadu a zkoušel je, dával jim hádanky a vyzvídal, co všechno se ten den naučily. Vždycky přesně věděl, kam s probíranou látkou došly. Každý týden si s učitelkou sedl, prošel s ní probíranou látku a domluvil se s ní, na co dalšího by se měla s dětmi zaměřit. Pomáhal dětem s úkoly. Kdykoli za ním mohly přijít a zeptat se: "Tati, pomůžeš nám s úkolem?" A on šel, strašně ho to bavilo.
V tomhle domě se na televizi koukalo hodně málo. Mívali "filmové večery", kdy jako rodina koukali na nějaké DVD, ale rozhodně to nebylo jako v jiných rodinách, kde děti nedělají nic jiného, než trůní před obrazovkou. Tyhle děti spíš plnily úkoly, četly, hrály hry a poslouchaly muziku.
Javon: Měly taky hodně mimoškolních aktivit. Každý den měly tělocvik. Běhaly okolo domu, tajtrlíkovaly, dělaly dřepy a kotouly. Někdy jsme je vzali do nedalekého parku, kde směly skákat na trampolíně.
Taky jsme je brávali na exkurze. Nebo do Liedova muzea - bylo to místo, kde se vyvíjelo spoustu dětských aktivit, děti něco vymýšlely nebo vyráběly. Paris milovala návštěvy uměleckých muzeí a galerií. Hotely na Stripu byly v tomhle ohledu skvělé - neustále hostily významné galeristy a výstavy. Vzali jsme je na výstavu o Tělě. Viděli tam mrtvoly. Nebo do podmořského světa na žraloky v Mandalay Bay. V Luxoru jsme navštívili IMAX a Mořské hlubiny 3D a Dinosaury. Ve škole se o tom všem naučili teoreticky - a my jsme je pak vzali na praktické ukázky.
Poprvé jsme děti vzali bez otce ven někdy v únoru. Vezli jsme je na hřiště, jela s námi jejich učitelka. Byli jsme s Billem pořád na scéně noví, ale ona s nimi byla neustále a pan Jackson jí věřil. Vždycky byla připravena dát mu zprávu o tom, co děláme. Její mobil častokrát zvonil, ona ho zvedla a do sluchátka švitořila: "Ano, pane. Ne, jsou v pořádku."
A tak jsme věděli, že je hlídá a strachuje se o ně, i když zrovna někde jinde pracuje.

TO BE CONTINUED ..

https://i.pinimg.com/originals/81/b5/6a/81b56aec4d152aad30bf8d65c113bce8.jpg
.

Neverland - Den Země 2018

24. dubna 2018 v 20:24 Neverland

O Neverlandu zatím nejsou žádné další zprávy - vše je na mrtvém bodě. Stále neprodaný. Fotku kouzelného místa ze Dne Země poslala Lisna Blanton...

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31271309_1036775573139219_2739314159815491584_n.jpg?_nc_cat=0&oh=82eb4ea80d3a20aa49f62bb27a62c67d&oe=5B9B46CA

Odpovědi a informace od Karen Faye

22. dubna 2018 v 22:05 Vzpomínky a zprávy od Karen Faye

"Dobrý den, Karen !! Víte, jestli měl Michael po celý čas oblíbený oblek?"
K.F.
"Jeho pyžamo"
"Měl MJ dohodu s divadly, aby se v Neverlandu objevila nová verze filmů, když tam byl promítaný?"
K.F
"Nevím jistě, ale dostal pro jeho divadlo nové vydání ".
"Někdy se snažím přijmout, že je pryč. Byl tak nedoceněný a tolik si zasloužil býr na světěl Stále mě to tak nčí, co se se s ním stalo,Jak se s ním vyrovnáváte, když kste ho znála?"
K.F
"Neproběhne den, aniž by mě ovlivnily vzpomínky na něj a jeho působnost a charisma . Naučila jsem se s tím žít, protože vím, že se to nezmění po zbytek života".


https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31144196_1876024335781891_3441335996094873600_n.jpg?_nc_cat=0&oh=9aa6316cf36271bff17c5da919c6b60a&oe=5B522508

P-S.
Dnes slaví svůj den naše planeta Země. Kolik už vlastně vytrpěla a stále se drží. Když se mocným zachce, dokáží ji ve svém šílenství změnit v trosky. Ale ona se jen tak nedá a mnohdy těm, kteří si mylně myslí, že jsou pány světa dá za vyučenou. Horší je, že to pak často odnáčejí právě i ti nevinní.

https://78.media.tumblr.com/7373f777fe118d0904ecca91cd398b87/tumblr_p7lp9wcrPT1uy4melo1_1280.jpg

Alice in Wonderland (povídka) 22. kapitola

21. dubna 2018 v 22:06 | Hana |  Alice in Wonderland (povídka)

https://i.makeagif.com/media/8-31-2015/4m62VA.gif


Přesto, že Michael už dlouhou dobu nikde nevystupoval a zajímaly se o něho prakticky jenom bulvární plátky, jeho osobnost způsobovala všude, kde se objevil, vždycky doslova srocení davu.
Všichni věděli, že to nejhorší je teprve čeká až přistanou na letišti Heathrow.
Michael jako vždycky bavil fanoušky i náhodné cestující svým typickým způsobem, pozdravy, máváním a občas se schovával mezi doprovod - ochranku a dva londýnské policisty.
Alice už byla ráda, když spolu seděli na zadním sedadle auta a projížděli Londýnem.
Na Michaelovi nebyla kupodivu znát vůbec únava. Nakláněl se k ní a ukazoval na různé zajímavosti které právě míjeli.
"Tohle je nejznámější divadlo v Londýně, His Majestic, - tedy Jejího Veličenstva. Je také nejstarší ", upozornil Alici na budovu vypadající jako ze starého Říma, před kterou se jako had táhla fronta lidí. "Na co to stojí? " zajímala se.
"Ta fronta je na Fantoma opery, nejúspěšnější představení v historii, už čtrnáct let vždycky vyprodané. Letos má navíc 20. výročí uvedení na světové scény". "Už jsem o tom slyšela. Ale ještě nikdy jsem to představení neviděla", přiznala Alice. Michael se potutelně usmál a ona z jeho výrazu vytušila, že má stoprocentně jak se říká ještě něco
v rukávě.


Theatre His Majestic LONDON


Hotel Copthorne Tara LONDON

Hotel Copthorne Tara, před kterým zastavili, byl na klidném a romantickém místě v blízkosti Kensigtonského paláce. Když vystoupili, vrátný je uvítal a zavedl je k recepci, kde se přihlásili.
Po přihlášení se Michael hned chopil mobilu a zavolal do Holmby Hills, aby dal vědět, že je všechno v pořádku a promluvil s dětmi. Alice sledovala jeho výraz. Při telefonování se usmíval a jeho oči přímo zářily radostí a citem, když poslouchal, co mu sdělují.
V prvním patře měli rezervovaných několik apartmá a nosič jim hned nahoru dopravil zavazadla.
Když Alice vstoupila do svého pokoje, byla na stole připravená krásná mísa plná ovoce a květiny.
Šaty, které nesla opatrně v pouzdru aby se nepomačkaly, pověsila hned do skříně a vybalila pár ostatních věcí z kufru. Byla docela unavená a tak se rozhodla, že vyzkouší koupelnu, osprchuje se a poktom si trochu odpočine než půjdou na večeři.
V devět hodin se sešli v jídelně, kde bylo k večeři kuře, brambory a vařená zelenina. Pak samozřejmě čaj, ke kterému dostali punčové zákusky a moučník s jablky. To ale ještě nebylo všechno. Alice se nestačila divit, když před jedenáctou začali číšníci nosit na stůl mísy plné několika druhů krájeného sýra a potom bílé víno. Bylo to tak lákavé, že musela samozřejmě také ochutnat. A to ještě netušila že brzy nato dostanou ještě balené čokoládové koule s portrétem královny Alžběty Rozhodla se, že ty si raději vezme sebou a sní je později. Už tak nměla obavy, aby se do těch vybraných šatů nakonec vešla.
Bylo něco před půlnocí, když se Michael s Alicí vrátili nahoru ke svým pokojům. Protože je čekal už od rána bohatý program, popřáli si dobrou noc a ona zase cítila ten pohled jeho očí.
Pohled laně, skrývající v sobě odhodlání a energii pumy.
Usínala neklidně, když věděla, že ve vedlejším pokoji spí Michael.Jídelna v hotelu Tara
Tak tady je tedy další kapitolka. A po víkendu by mělo dojít na rozluštění hádanky!

Michaelovy citáty... ( o "dospělých")

19. dubna 2018 v 19:53 Michaelovy citáty


"Spousta dospělých říká, co si myslí, že ostatní chtějí slyšet. Rodič může takto naprogramovat i své děti. Hodné dítě to neudělá. Když s nimi prožijete hezké chvíle, druhý den vás zahrnou lásku, objetím a polibky, dokud jim dospělý neřekne: "Moment, bacha. To, co udělal, není normální." Naučí děti myslet si, že někteří lidé nejsou normální, a přitom to není pravda. Slyšíte to v jejich hlase. Mluví z nich žárlivost. Viděl jsem to".

MJ


https://vindicatemj.files.wordpress.com/2009/11/tugging-at-him.jpg

Alice in Wonderland (povídka) 21. kapitola

16. dubna 2018 v 20:00 | Hana |  Alice in Wonderland (povídka)

https://i.makeagif.com/media/8-31-2015/4m62VA.gifAlice měla už podruhé připravený sbalený kufr. Tentokrát ovšem do Londýna.
Poprvé poletí letadlem s Michaelem. Řidič uložil její kufr i šaty do bílé limuzíny, kterou také ještě nikdy nejela.
Na snídani měli ještě spoustu času. Nemuseli chvátat, protože odlétali soukromým letadlem a tak si i Michael mohl užít poslední chvíle s dětmi. Nerad se od nich odlučoval třeba i na dva dny a v Londýdě se zdrží celý týden.
Po snídani nastalo smutné loučení, zvláště s Paris. Prince byl už přeci jen rozumnější. Byl to už ve svém věku velmi přemýšlivý chlapec. Paris objala Michaelovy nohy a nechtěla se ho pustit. Sklonil se k ní s konejšivým úsměvem. "No tak, broučku.. nebuď smutná. Vždyť za šest dnů tu budu zpátky". "Co když se něco stane? A letadlo spadne?" "Paris", řekl. "Nesmíš se bát. To se nestane". Michael se před ní snažil nedat najevo, že sám má z létání strach.
"Kai i Grace se o vás postarají a za šest dnů tu jsem zase zpátky. To přece není tak dlouho. A určitě vám z Londýna něco hezkého přivezu".
Grace vzala Blanketa za ruku a když všichni nastoupili do limuzíny, mávali jim až do té doby, dokud neprojeli branou Holmby Hills.
Přijeli na letiště, kde už bylo přichystané letadlo. Začalo drobně pršet a proto se schovali pod deštníky. Díky tomu několik paparazzi, kteří je tam "odchytili " neměli moc dobré záběry. Michael, Alice, ještě pár lidí z týmu a ochranka vystoupili po schodech, kde je přivítal druhý pilot a usadil na místa. Alice seděla u okýnka, měla tedy dobrý rozhled.
Letadlo začalo rolovat a potom se rozjelo po po runwayi. Po chvíli cítila Alice jen zhoupnutí a byli ve vzduchu.
Start proběhl dobře, až na to, že Alici ještě nějakou dobu pískalo nepříjemně v uších. Prý se to stává i před přistáním. Michael ještě něco vyřizoval a potom si hned sedl vedle Alice.
"Ti novináři toho nenechají. Nedají pokoj. Včera jsem se o tom znova přesvědčila", prozradila mu smutně. "Jestli se někdy vrátím, tak ani za nic k takovým ubohým plátkům. Nechci se na něčem takovém podílet, když vím, jak to ubližuje. Radši budu psát o něčem jiném".
"To je správné rozhodnutí ", souhlasil Michael. "Abych ti trochu zlepšil náladu, prozradím ti, že máme v Londýně na pět dní objednané vyjímečně pěkné počasí", usmál se.
A opravdu. Když přilétali, Londýn byl krásně vidět. Alice si nejdřív myslela, že jsou snad nad Vídní, protože to první, co z výšky spatřila, bylo veliké kolo. Pak si uvědomila, že je to London eye - Londýnské oko. Byla už i v Paříži a zjistila, že každé město má v podstatě svoji "barvu".
Paříž působila jako celek bíle. A Londýn.. Londýn byl zase červený.Alice byla zvědavá, co za překvapení ji tady čeká a už předem se těšila na pobyt.
Tak vážení, za chvíli přistáváme v Heathrow a do další kapitoly můžete typovat, jaké setkání Alici v Londýně čeká. Doufám, že to nebude až tak těžké. Kdo uhádne, získá titul Sherlocka Holmese.
Typy můžete psát do komentářů. Jsem zvědavá, jestli se to někomu podaří!

LONDON


Omlouvám se opět za nepřítomnost.. a hlásím návrat!

15. dubna 2018 v 10:47 | Hana |  Články

Zavinila to vysoká cukrovka, se kterou jsem byla hospitalizovaná. Navíc mi z pod kůže vyndali drobný kamínek z dlažby, o kterém jsem po pádu na chodník nevěděla. Mám proto ještě rozostřené vidění, ale věřím, že se to časem upraví. Při tom všem to bylo štěstí. Chtěla bych poděkovat všem hodným sestřičkám, které se tam o pacienty starají. I když jsme někdy ze srandy tvrdily:
"Zastřelíme kuchaře" Hlavně pi kombinavci - bramborová kaše s přesnídávkou