Květen 2017

Připomeňme si... 21. května před 29 lety.

21. května 2017 v 22:49 Michael Jackson - informace, fota, videa


Tento den v roce 1988 navštívil Michael Sixtínskou kapli a Řím v rámci zahájení svého světového turné Bad
Michael si prohlédl Sixtinskou kapli ve Vatikánu, kde byla restaurována Michelangelova mistrovská díla. Michael byl doprovázen americkým velvyslancem Maxwellem Rabbem. Následující den navštívil děti od pěti do dvanácti let v nemocnici v Gesu.
Chce se také setkat s papežem, ten ale kvůli spoustě závazků nemohl jeho návštěvu přijmout...
Michaelova láska k velké tvořivosti a uměleckým dílům ho během jeho pobytu zavedla také na návštěvu muzeí. Doprovází ho i Karen, která je i na jednom ze snímků.
https://pbs.twimg.com/media/Ci-U7fUVAAE17Td.jpg

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18556262_1530390883678573_8311465422990248112_n.jpg?oh=dfcf1c5a0d6b00e7db89889b31803a23&oe=59B965DF

https://kerryhennigan.files.wordpress.com/2017/03/michael-and-david.jpg?w=484&h=438

Barvy lásky (povídka) 42. kapitola

20. května 2017 v 19:50 | Hana |  Barvy lásky (povídka)

Příběh, tak trochu mystický pokračuje. Snad prominete "výlet" do této oblasti.


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9Z"To se od tebe dalo čekat, Michaeli. Nezaváhal jsi ani na chvíli. Jako vždycky ", ozval se náhle známý hlas. "Nebýt toho, mohlo to s tím děvčetem dopadnout mnohem hůř".
"Elizabeth... Jak to víš, co jsem udělal? A jak to, že se mnou mluvíš? Nemohla jsi přece vůbec nic vidět".
"Ale mohla. Teď už ano".
Krajina se změnila v to pro Michaela nejkrásnější místo... v Neverlandu. Pestrobarevný zmrzlinový vozík, který mu kdysi věnovala stál na příjezdové cestě poblíž jezírka s vodotryskem a k němu přicházela ona, jako pokaždé za jeho života.
Oči rozzářené a jiskřivé, beze stopy jakéhokoli trápení. Jen s tím rozdílem, že se kolem ní rozprostíral jakýsi mlžný opar. Legenda Elizabeth Taylor, jakou ji znal z jejích častých návštěv a také tak ho i objala.
Překvapilo ho, že tohle objetí mohl cítit a celá jeho bytost doslova pookřála z tohoto setkání.Pak se ale na chvíli oddálil, aby se na ni opět zahleděl. Jakoby se zároveň zastyděl, že má radost z její smrti, když pochopil, že už ani ona nepatří mezi živé. Odsunul židli u zahradního stolku , aby se mohla posadit.
"Copak se ti stalo, Liz? " "Srdce. Ale víš, Michaeli, řeknu ti pravdu, bez tebe to tam bylo vážně těžké vydržet.
A navíc... už jsem měla svůj čas i věk. Bude mi ale chybět Sugar", posteskla si.
"A já ti nestačím?" uculil se šibalsky jako kdysi, ale pochopil Lizino rozpoložení. I jemu bylo stejně a ona toho zatím moc nevěděla, "Můžeš se s ním skontaktovat. Věř, není to zase tak těžké. Zvířata mají také duši, to jsi přece vždycky věděla, ne?. Jen... jak mi řekl můj průvodce, po smrti se ta jejich ocitne na jiném místě ". "Hodně se v souvislosti s tebou mluví o vraždě", poznamenala. "Jestli je to pravda, víš, kdo to byl?" "Nemám tušení", zklamal ji. "Jen... mlhavé vzpomínky. Bylo to moc rychlé. Vidím jenom ruku...ne, dr. Murray? Ne. Někdo tam byl. Ale kdo? Kdo to je?" "Uklidni se", zamrzelo ji, že ho tak rozrušila.
"Však si vzpomeneš". "Jestli to byl skutečně on, provedl to na něčí příkaz". "Když máš tu možnost, nedej mu pokoj", poradila mu. To odmítl... "Nechám ho teď nějakou dobu v klidu. Je z něj troska a nechtěl bych, kdyby náhodou... rozumíš? V případě Chandlera jsem měl jasno, co je zač, že je to neřád".
"Chandlera?" "No... trochu jsem mu pomohl odejít tam, kam patří ", prozradil jí své tajemství.
"Víš, jestliže je v někom zakořeněné zlo , můžeš zasáhnout svými schopnostmi . Moje děti jsou ale moc smutné. A fanoušci stejně tak... dojímá mě, jak krásně vyzdobili Forrest Lawn. Mají mě opravdu rádi. Když vzpomínají, stále s nimi zůstávám", svěřil se jí Michael a hned tam také Elizabeth zavedl, aby to mohla posoudit...
"Máš pravdu. Ještě ale asi nevíš, že tě zase něčím překvapím" "Tak ven s tím. Víš přece, jak jsem netrpělivý. Protože nemám ponětí, co by to asi tak mohlo být - kromě tohohle setkání".
"Budeme si blízko i tam dole", ukázala. "Přála jsem si být pohřbená hned vedle tebe... a jestli to nesplní, tak je vážně budu chodit strašit". "Koho?" "Ty svoje vykutálené příbuzné."
Věděl přesně o koho se jedná i v jejím případě. Náhle zesmutněl, přesto, že se ho snažila pobavit. "Copak?" "Vždycky je to stejný scénář. Mohl jsem to tušit i ve svém případě". "Joseph?" "Přesně tak. Všichni, kromě mé maminky. Ta je výjimka. Zato Josepha, toho jsem si vychutnal". Ani teď nedokázal v jeho případě použít jméno otec...
Vývoj kauzy Michaelova obvinění W.Robsonem, J.Selfchuckem a neznámou ženou...

19. května 2017 v 23:34 Michael Jackson - informace, fota, videa

Soudce zamítl jeden z případů obvinění vůči Michaelovi!
Jde o údajnou třetí oběť zneužívání, ženu která obvinila Michaela Jacksona spolu s Wadem Robsonem a Jamesem Selfchuckem.
Jde o neznámu ženu, která tvrdila, že ji Michael Jackson zneužil v polovině 80. let a spolu s dvěma jmenovanými se spojila v případě Wade Robsona.
Jej postavení bylo od začiatku pochybné, a je možné jen spekulovat, jak se dostala k právnikům Robsona a zda to nebyla jen nastrčená osoba.
Dožadovala se od soudu aby celý čas zůstala v anonymitě jako Jane Doe (to je v soudních případech všeobecné jméno pro žalobkyni)
Její případ a žaloba je tak zamítnutá.
Podle vývoje se zdá, že soudce zamítne i obinění Jamese Selfchucka, na základě podobných okolností, teda i promlčecí doby a nedostatku důkazů.

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18447543_1528437617207233_8418248657620773640_n.jpg?oh=1916d46f35f31461130fbc7cf99ee0ed&oe=59B1BE60

Michaelovy citáty ( O kráse )

19. května 2017 v 12:46 Michaelovy citáty


"Motýli nevidí svá křídla. Nevidí, jak opravdu krásní jsou. Ale někdo jiný může. Lidé jsou takoví. A to je dobře"

MJ


Fotka uživatele Hana Lencová.

Řekli o Michaelovi... (Lisa-Marie Presley)

18. května 2017 v 22:03 Řekli o Michaelovi


"Michael je ve všech směrech skutečným umělcem - je extrémně estetický a velmi, velmi romantický. Takový on skutečně je navzdory ponižujícím komentářům, které v minulosti učinila jistá larva. Michael i já jsme byli jako lidské bytosti těžce podceněni a nepochopeni. Nemůžu se dočkat dne, kdy všichni ti hadi, kteří se ho pokusili odstranit, dostanou to, co si zaslouží, a zalezou do děr, odkud vylezli. My víme, o koho se jedná, a jejich lži nakonec vyjdou najevo".

(Lisa- Marie Presley 1995)


https://68.media.tumblr.com/3ec5594f61db85db8d5f9952b72e98f2/tumblr_opq394Cdvs1rldhmro5_r1_1280.png

https://68.media.tumblr.com/582949f199eb740f4d7fb20baf10f2aa/tumblr_opq394Cdvs1rldhmro1_r1_1280.png


https://68.media.tumblr.com/65054ffbc13e4c4746d8a7ca315c9952/tumblr_opq394Cdvs1rldhmro2_r1_1280.png

Michael a 3T v Japonsku

18. května 2017 v 12:50 Speciální animace

V 27. prosince 1992 navštívil Michael i se synovci 3T Japonsko... tak si říkám, je možné závidět i tomu plyšovému lvíčkovi, co dostal?
K videu jsou i animace, kdyby ho někdo smazal...
Rozhovor s Paris pro časopis Vogue

16. května 2017 v 22:10 Rodina MJ


"Dříve jsem neměla absolutně žádnou motivaci jít na veřejnost. Děsilo mě to. Viděla jsem, co to dokáže s lidmi udělat. Spoustě z nich to ublíží. Ale po dlouhém zvažování jsem začala vidět, jaký vliv už teď na lidi mám, že jsem se s platformou už narodila, a tak ji nechci promarnit.
Tolik lidí celý život dře, aby si takovou platformu vytvořili. Mně byla prostě předána, tak proč ji nevyužít pro něco důležitého? Tolik lidí se dnes soustředí na to, jaké kdo nosí boty, jakou kabelku mají, jaké řídí auto, jestli nosí jedny hadry víc než jednou. Chtěla bych svou platformu využít pro něco jiného. Ráda bych udělala na světě nějakou změnu. Všechno, co teď dělám - hraní i modeling - je jen o tom, abych svou platformu rozšířila a mohla svůj hlas využít na věci, které jsou skutečně důležité.
Co se teď děje ve Venezuele se mi neustále honí hlavou, protože tamní obyvatelé teď opravdu trpí. Víte, jakou mají mzdu na hodinu? Je to skandální, a to nemluvím o tom, že spousta z nich si jídlo nemůže ani dovolit, a pokud ano, žádné jídlo, které by si mohli koupit, tam není.
Musíme se vzdělávat, být informovaní a využívat své hlasy. Změny nedocílíme, když budeme nevědomí. Jestli budeme potichu, bude pro toho Muže snazší nás ignorovat. Musíme donutit vládu, aby nás poslouchala.
Myslím, že sociální média jsou dobrým způsobem, jak dnes začít hnutí.
Už od útlého věku jsem se vždycky zajímala o blahobyt zvířat a životní prostředí. Jako dítě jsem sledovala hodně dokumentů. Naštěstí jsem v dětství získala dost dobré vzdělání, pokud jde o historii naší země. Chvíli jsem studovala kolonialismus a dozvěděla se o spoustě bezpráví a nespravedlnosti, která ji doprovázela. Vzpomínám si, jak mě to pobouřilo. A ten pocit za ta léta jen zesílil a teď vidím nespravedlnost každý den. Chci s tím něco udělat.
Myslím, že to je můj jediný úděl na této planetě.
Upozornit lidi na ne zrovna hezké věci, které se zrovna na světě dějí. Když se podíváte na to, o čem se dnes píše a co se považuje za "zprávy", jsou to všechno drby o celebritách. Snažím se ale poukázat na utrpení, které se ve světě děje, lži, manipulaci, ukázat lidem, co je špatné a jak bychom to mohli napravit.
Čím větší hvězda, tím větší terč. Lidé dokáží být tak krutí. Naučila jsem se, že ať už děláte cokoliv, vždycky budete nějak zesměšňováni a je jedno, že vaše srdce bylo na správném místě. Někdo si vždycky najde důvod, proč vás nenávidět. Ale taky jsem se naučila, že na tom nezáleží a dokud budu následovat své srdce a dál se snažit o to, co si myslím, že je správné, pak jsem na dobré cestě.
Hudba je mou nejoblíbenější formou sebevyjádření; pomohla mi dostat se skrze nejtěžší i nejlepší období. Utěšila mě, když jsem byla sama, a přinesla mi ještě víc radosti, když jsem byl obklopena dobrými lidmi. Hudba je pro mě vším. Stále jsem zaseknutá na klasice: the Beatles, Fleetwood Mac, Creedence Clearwater Revival, the Rolling Stones. Ale poté, co jsem před dvěma týdny viděla v New Yorku muzikál Hamilton, jsem posedlá jeho soundtrackem. Bylo to jedno z nejúžasnějších živých vystoupení, co jsem kdy viděla."
Největší ambice?
"Aktivismus! Nedokážu si představit, že bych kromě práce dělala ještě něco jiného."


http://assets.teenvogue.com/photos/590fbe461df66276424223da/master/pass/2017-mtv-movie-awards-paris-jackson-tout.jpg

Vzpomínka fanouška Johna Date z návštěvy Euro Disney v Paříži 26. července 1992.

15. května 2017 v 20:37 Michael Jackson - informace, fota, videa


Nebyla to moje první návštěva parku Euro Disney v Paříži. Tentokrát jsem byl s mým bratrem a já mu nabídl vstupenku na jeho narozeniny. Když jsme byli na řadě, usadili jsme se na malém člunu, zaslechl jsem náhle křik. Myslel jsem, že je přítomná nějaká francouzská celebrita, ale nikdy jsem si nedokázal představit, že je to ... Michael! Byl v Evropě se svou Dangerous Tour a rozhodl se, že poprvé na tři dny navštíví nový park, který Disney otevřel tentýž rok.
Když jsem otočil hlavu a uviděl jsem ho, byl jsem naprosto ohromen. Nemohl jsem uvěřit svým očím. Měl jsem, jenl jednu myšlenku: chtěl jsem pořídit fotografii. Takže jsem se i přes zákaz postavil na lodi, abych měl lepší výhled a stiskl spoušť svého fotoaparátu. Ale s bleskem se něco pokazilo, nechtělo to fungovat. A snažil jsem udělat fotografii znovu a znovu. Bezpečnostní štáb na mě začal křičet, abych se posadil, Michael se podíval mým směrem a vypadal rozpačitě. To já ale také. Ale když je někdo tak tvrdohlavý jako já, konečně se mu podaří snímek pořídit
Asi si to dokážete představit - vůbec jsem nevěnoval pozornost jízdě. Neustále jsem se díval zpátky a snažil se spatřit Michaela. Viděl jsem, jak okraji jízdy ukazuje svému synovci (byl to Brett Barnes) kostru a poklad, už bez slunečních brýlí, když se lodě přiblížily. A když odcházel z jízdy musel jít dveřmi, co používali pouze členové personálu.

Michael neměl jiný způsob způsob, jak se dostat ven Ale mohl jsem ho vidět lépe v adventureland nebo ve Fantasyland.
Naštěstí, poté, co jsem deseti minut počkal jsem uviděl, že Michael a jeho tělesní strážci míří přímo ke mně!
Nemohl jsem uvěřit svým očím, když Michael přišel tak blízko, že jsem mohl vidět detail jeho tváře! V té době byly bulváry plné hloupostí jako "Michaelův nos se rozpadá či upadává".
Viděl jsem charismatickou tvář, která vypadala ještě lépe než na fotografiích.
Měl na sobě velmi přirozený make-up, jeho nos už vůbec neodpadával, byl prostě báječný. Lidé všude kolem byli ohromeni. Bylo zřejmé, že si užívá návštěvu, mával na ostatní návštěvníky a usmíval se. Mnoho z nich křičelo, když si uvědomili, že je opravdu tady, že to nebyla pouhá podoba. Pokračoval ve své cestě ke sklepní síni kapitána Hooka, kde se na chvíli zdržel, než se vydal k Frontierlandu.
Potom se to pro něj už stalo obtížné, protože kromě houfu bodyguardů bylo kolem něj stále více fanoušků. Když skupina překročila most u Švýcarského rodinného stromového domu, viděl jsem jen záda a jeho klobouk, byl jsem za skupinou. Naštěstí jsem park dobře znal. Našel jsem jiný způsob a běžel až do okamžiku, kdy jsem si byl jistý, že Michael projde kolem. Zastavil jsem se v restauraci Fuente Del Oro a bylo to dobré rozhodnutí. Před mnou se objevil Michael. Navzdory ochrance jsem se k němu mohl skutečně přiblížit a pár okamžiků být hned za ním. Viděl jsem jeho oči za slunečními brýlemi a slyšel jeho jemný hlas. Řekl něco svému synovci, čemuž jsem nerozuměl (v té době jsem nemluvil anglicky), ale byl jsem doslova okouzlen. Mohl jsem udělat fotografie, ale nebyl jsem schopný Mohl jsem se pokusit požádat o autogram, ale neměl jsem žádné pero. Chůze vedle něj a úžas z tohoto okamžiku bylo už tak hodně - nechtěl jsem ho žádným způsobem rušit, byla to moje reakce. Zvláštní reakce vzhledem k některým fanouškům. Jeden z jeho tělesných strážců mě jemně odtáhl od Michaela, který šel do Big Thunder Mountain. O patnáct minut později jsem viděl vlak vyjíždějící z tunelu, Michael byl uvnitř až do konce jízdy.
Po hře Big Thunder vstoupil do Phantom Manor. S mnoha návštěvníky jsem čekal možná dvacet minut, ale bylo zřejmé, že svou návštěvu ukončil na této atrakci. Takže jsme s mým mladším bratrem mohli pokračovat v návštěvě parku jako obvykle Nebo téměř jako obvykle. Byl jsem úplně ohromen tím, co se stalo v poslední hodině, nemohl jsem uvěřit, že jsem tu viděl Michaela v Euro Disney a že jsem měl možnost být s ním tak blízko!
Další dvě hodiny jsme strávili v parku a bavili se na mnoha jízdách až do 18:30. A hádejte, co se stalo dále ... Ano, byl zpátky v parku !!! Byli jsme blízko u Carroussel de Lancelot, když jsme slyšeli výkřiky od Sněhurky a sedmi trpaslíků. Tentokrát se někteří lidé zbláznili, myslím opravdu zbláznili. Viděl jsem, jak někteří přeskočili ploty, šlapali po květinách, tlačili na ostatní návštěvníky, plakali, udělali cokoli, aby se přiblížili k Michaelovi. Byla to doslova hysterie. Michael se objevil, chráněný asi deseti bodygardy, vycházel ze Sněhurky a zamířil k temné jízdě Les Voyages de Pinocchio.
Chráněný jedním prstencem deseti bodygardů a dalším ze zaměstnenců vstoupil Michael do tmavé jízdy "Les Voyages de Pinocchio", pak se vydal k další slavné tmavé jízdě a pravděpodobně také i jeho oblíbené "Peter Pan's Flight".
Snažil jsem se ho sledovat z jízdy na jízdu, ale bylo to opravdu obtížné, protože kolem byly skupiny mnoha fanoušků. Hodně lidí bylo hysterických, když ho viděli.
Myslím, že jsem od té doby nikdy neviděl takové reakce. Pouze z Michaela mohl lidé až tak šílet, když byl na veřejnosti. Tak jsem se rozhodl jít dopředu a zastavit se čas od času, abych fotil. Tak jsem si byl jist, že můžu mít vždy před sebou Michaela.
Naštěstí jsem velice vysoký, a tak jsem ho mohl vidět přes všechny lidi, kteří ho obklopovali.
Po návratu z "Peter Panova letu" zamířil Michael opět k místu blízko nás Otočil se vpravo směrem k hradu a myslel jsem si, že se vrací do svého hotelu Disneyland. Takže jsem se rozhodl, že ho budu opět s mým malým bratrem následovat. Byl jsem za ním pár metrů a já jsem mohl vidět zase pouze jeho klobouk. Se všemi jeho tělesnými strážci a prstencem členů obsazení, který izoloval skupinu od fanoušků vstoupil Michael vstoupil do hradu
Bylo slyšet někoho, jak říká: "to nemůže být on, jen někdo podopbný Nemůže to být on! ". Skupina šla dost rychle, což potvrzovalo, že Michael míří do svého hotelu... byl téměř na hlavní ulici.
Tuto fotografii jsem pořídil v tu neděli 26. července 1992 na jízdě Piráti z Caribicu.

(John Date)

http://68.media.tumblr.com/9ae8c28b7b9b2febea9a3310024c69c4/tumblr_opytdoBPlN1rxfhcfo1_540.jpg


http://68.media.tumblr.com/518b1a1e7134b23864c57a393b44ada9/tumblr_opytdoBPlN1rxfhcfo7_1280.jpg


Oficiální fotky pořízené o den později...

http://mjjgallery.free.fr/dangerous/various/disneyland/011.jpg

http://mjjgallery.free.fr/dangerous/various/disneyland/017.jpg

http://mjjgallery.free.fr/dangerous/various/disneyland/008.jpg


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/52/a6/1a/52a61a1291ff543755614149ba4cb04c.jpg

Barvy lásky (povídka) 41. kapitola

14. května 2017 v 13:19 | Hana |  Barvy lásky (povídka)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9Z


Jaké to je, když nejste fyzicky? Pravda, nežijete sice, ale žít mezi žraloky - v neustálých obavách a nejistotě, to je
o mnoho horší. Zmizí něco, co vás doposud tížilo. Nezmůžete nic silou, ale jinou, zvláštní aktivitou...
O tom se Michael přesvědčil už několikrát a někdy ho to dokonce začínalo i bavit.
Při premiéře filmu This Is It mu to nedalo a připravil nečekané entré. Když mnozí jeho známí z brandže přicházeli společně s diváky - stejně jako oni se smíšenými pocity co asi všechno uvidí, rozhodl se trochu zažertovat a dát jim najevo, že je tam s nimi i on. Roztočil vzdušný vír po celém prostoru před nimi a točil se s ním po červeném koberci až ke vstupu do kina, nadšený z toho, jak všichni v úžasu sledovali ten pro ně fascinující jev.
Krajina, ve které se teď ocitl byla sama o sobě zvláštní. Nedala se ani nazvat jiným světem. Michael v ní byl vedený nějakým tajemným hlasem - Průvodcem, jak si ho sám pro sebe pojmenoval. V té krajině byl zatím sám. Mluvil pouze s tím Průvodcem a ten ho informoval, že každý je zde obklopený jiným prostředím. Kouzelná zahrada, kde se nacházel byla plná slunečnic a vlčích máků, motýlů a ptactva. Dokázala se však náhle změnit v nekonečný vesmír nebo nějaké jiné, důvěrně známé místo.
Sen? Ano, bylo možné přirovnat to k osobnímu snu.
Později rozeznával dokonce první postavy, co se mu ukázaly - byl to jeho dědeček Samuel i pradědeček, indiánský šaman, kterého měl takto možnost vidět poprvé.
Věděl i o smutku svých fanoušků a často se je snažil v pravou chvíli povzbudit jakýmkoli znamením, ať už se zničeho nic ozvala jeno písnička v rádiu nebo i obchodním centru. A opravdu to fungovalo aniž to někdo jiný vytušil. Vycítili to jedině oni, tak neviditelně propojení a na tu vzácnou chvíli mohl zase spatřit štěstí a radost v jejich tvářích.
Největší obavy měl pochopitelně o své děti a proto je také tajně sledoval a doprovázel v době, kdy nejvíc potřebovaly jeho přítomnost. Moc ho potěšilo zjištění, že udělaly přesně to, k čemu je vždy nenápadně vedl a úžasně se semkly dohromady.Nemohl sice změnit úplně cokoli, ale jisté situace ano. To ve chvíli, kdy ho něco zvlášť přitáhlo. Jako v okamžiku, když navečer v parku vstoupila mladá dívka rychle na přechod před zatáčkou, ze které v tu dobu vyjelo auto. Krátká vzdálenost. A že by ji snad neviděl?
Na zádech měla batoh s jeho portrétem. Fanynka. Ne... nesmí se jí nic stát. Srážce už sice nezabrání, ale snad alespoň...
Soustředil se na ten batoh. Byl docela nízko... tak, jestě níž. Pohodil s ním určitým směrem a přesunul do něho svou energii. Náraz se sice zmírnil, ale i tak ji to odhodilo na kraj cesty..
Řidič otevřel dveře a přiběhl k ní... ležela tam jako pohozená loutka, svetr plný listí. Pak se ale tiše ozvala:
"To mám ale smůlu". "No, já tady", poznamenal. "Vypadalo to ale dost škaredě", ozval se někdo v dálce.
"Budeš v pořádku... budeš v pořádku", slyšela Michaelovo našeptávání do zvuku houkačky.
Studoval už dříve jistou dobu i příručky záchranářů, kdyby se náhodou někdy něco stalo a zjistil, že se mají pokládat tuhle otázku, jestli je o.k. z toho důvodu, aby udržovali kontakt. Ti ve voze se jí sice nic neptali, ale dostali vysílačkou asi stejný dotaz na který odpovídali.."Ano, jedeme do nemocnice.... To uvidíme až podle toho, jestli nemá nějaká vnitřní zranění".
Zůstal ještě dlouhou dobu. Pro jistotu kontroloval kapačky, dodával jí navíc speciální energii a byl rád, když na malou chvíli usnula.Michael o rodičích a odpuštění..

13. května 2017 v 16:29 Michaelovy citáty


Vy všichni, kteří máte pocit, že vás rodiče zklamali, žádám vás, abyste to své zklamání zahodili.
Vy všichni, kteří se cítite svými otci a matkami podvedeni, žádám vás, abyste se dál nepodváděli.
Vy všichni, kteří byste nejraději své rodiče odstrčili, žádám vás, abyste místo toho k nim natáhli ruku.
Žádám vás, žádám sám sebe, abychom dali rodičům dar bezpodmínečné lásky, aby se mohli od nás, svých děti, naučit, jak milovat, abychom v tomto bezútěšném a osamělém světě konečně vzkřísili lásku.
Schmuley mi jednou připomenul biblické proroctví, které tvrdí, že nový svět a nová doba může nastat jen, když "se srdce rodičů uzdraví skrze srdce jejich dětí."
Přátelé, to my jsme ten svět, my jsme ty děti.
Mahatma Gandhi řekl: "Slabí nikdy neodpustí. Schopnost odpouštet je vlastností silných."
Buďme dnes večer silní. A nejen to, přijměme výzvu ze všech největších - obnovme přerušené pouto.
My všichni se musíme dostat přes dědictví našich dětství, které mrzačí naše životy, a slovy Jesseho Jacksona, si musíme odpustit si, vykoupit se a jít dál.
Toto volání po odpuštění možná nespustí senzační reakci po celém světě, kdy se tisíce dětí udobří se svými rodiči, ale aspoň to bude začátek, který bude to mít za následek, že nakonec budeme všichni daleko šťastnější.

P.S.
Obdivuhodné, zvláště v případě jak na něho působil Joe a jaký byl. Michaelova maminka byla jiná a byla záštitou. Podobal se jí mnohem víc v každém případě.


https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18485406_1521061704611491_8448810998988810116_n.jpg?oh=b3985cf0ca7b222dc1609a9a9eb31311&oe=59ACEC35