Michaelovy citáty... (O lásce, nevinnosti a penězích)

9. prosince 2016 v 12:36 |  Michaelovy citáty


V nastávajícím adventu opět zapůsobí Michaelova moudra a obraz jeho skutečné lidskosti, nejen umění. V honbě za mamonem, v době lží a přetvářky, nelidskosti je stále patrnější, že honba za ziskem nic nepřináší.

"Dříve lidé možná neměli to bohatství, kterého si teď užíváme, spousta domů neměla ani elektřinu, měli hodně dětí a mačkali se s nimi v malých domech bez ústředního topení, ale v těchto domech nebyla tma ani chlad. Ozařoval je plamen lásky a vyhřívalo samotné teplo lidských srdcí. Rodiče nebyli rozptylováni touhou po luxusu a postavení a jejich děti pro ně byly to nejdůležitější v jejich životě".

"Nevinnost je to nejcennější, co máte k dispozici. Ztratíte-li ji ztratíte svou duši. "

"Láska k penězům je kořenem veškerého zla"

(Michael Jackson)

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14053970_1247808578603473_4740263737175407076_n.jpg?oh=5367455177aeb3afa883b09ab4d91eac&oe=58EC710E
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moonwalker Moonwalker | 9. prosince 2016 v 17:28 | Reagovat

Když jsem byla malá, měla jsem jednu kamarádku, po které její rodiče chtěli aby se stala modelkou, kvůli penězům. Musela každý den tvrdě dřít, a její rodiče jí nedávali žádnou lásku. Nic jí nedovolili, a všechny peníze, které vydělala, si brali, a nic jí nenechali. Někdy chodívala tajně na návštěvu ke mně, bylo nám líto že nemůže prožít hezké dětství. Jednou, když jí bylo 20, našli jí na půdě. Obvěšenou. Každé dítě si zaslouží lásku, každé dítě si zaslouží být milováno. Někteří lidé říkají, že děti nejsou nevinné, ale já si myslím, že jejich rodiče jsou často důvodem proč se takto chovají. Nenávidím rodiče, které se na svých dětech snaží vydělat, nebo si na nich léčí svoj mindráky, např.: Nebyli úspěšní ve škole, Nemohou dělat své vytoužené povolání. Samozřejmě že dítě musí být vychované a nesmí se flákat, ale nic se nesmí přehánět. Michaelovo dětství je zářným příkladem toho, jak to nemá být. Jistě, bez toho by nebyl to co byl, ale nevím jestli mu to za to stálo. Mohlo to být lepší.

2 hanylen2 hanylen2 | 9. prosince 2016 v 20:53 | Reagovat

[1]: ]Moc děkuji za skvělý komentář. Příběh tvé kamarádky mě moc dojal. je to hrozné, ale nebude to asi jediný případ. Ano, je to tak, ale u Michaela to bylo asi jiné. On měl ten talent a dělal to rád.  Ne však to, co to obnášelo, a do čeho ho šíboval Joe. Tam snad byla veliká opora alespoň v p. Katherine. Elizabeth Taylor, to myslím měla horší. Její despotická matka se ji odmalička snažila dostat všemožně před kameru. Shirley Temple to bylo ale zase jiné, ta měla roztomilost, talent také ale maminku, která tomu rozuměla, učila se s ní role, ale nijak to nepřeháněla se sebestředností nebo přísností - řekla jen: "Zazáři".A když Shirley onemocněla nebo nemohla bylo to především její dítě. Dokázala jí vysvětlit, proč se děje s šoubyznysu to a to, proč ji lidé  málem strhly botky a punčochy tak jí vysvětlila, že to bylo proto, že je dělá šťasnou. Každý večer ji osobne česala a natáčela lokýnky. Také se Shirley nevěnovala herectví nastálo, začala žít normální život podle svého. Záleží opravdu na rodičích, ale také tam je čím dál tím horší tým manažerů a agentur, který tyto osobnosti šíbuje  - však víme kam. A tohle je další zlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama