Barvy lásky (povídka) 20. kapitola

30. prosince 2016 v 16:22 | Hana |  Barvy lásky (povídka)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9Z


"Ne, ne, Tito! Jsi jak šlapohyb, sakra! Dej do toho trochu odvazu a ladnosti, protože kdybys měl tohle předvádět tak tě budu muset posadit do letadla a poslat do Afghanistanu, to ti říkám v dobrým", naznačil Michael s mikrofonem v ruce.
"Hele, ty jsi zase jak ostříž ", poznamenal Tito na jeho adresu. Michael stačil skutečně zvládat svůj part, ale navíc i sledovat po očku i ostatní. Letitá praxe. Byl zase zpátky - byl na scéně, ovládal show a show ovládala jeho. "Máme to vzít znova, Michaeli?"
"Jo, bylo by to dobré. Ať se Tito probudí ". Červenou košili měl už na hodně místech propocenou a byla to další po včerejší zkoušce v hotelu ve vlastním sále s dřevěnou podlahou a zrcadly. Drobný pot se mu usadil i na čele a ve zkrácených tmavých vlasech.
Vrátil se do hotelu před sedmou hodinou večer. Stres a napětí před začátkem vystoupení vykonaly své. A navíc Jermaine začal dělat problémy. Má vysoké nároky, jinak prý na jeho vystoupení být nemusí. Srdce mu prudce bušilo, prsty se začaly chvět. Hlava se mu mohla rozletět. Klid... klid, bude to všechno v pohodě, říkal si. To ticho v pokoji. Začal nervozně přecházet sem a tam. Potřeboval nutně něco na uklidnění. U sebe ale nic neměl a lékař byl po ruce. Svěřil se mu s bolestí hlavy a také zad.
"Mám tu něco nového. Nebral jste si teď nic?"
"Ne", zavrtěl hlavou. "Dobře. Víte, že to s léky nesmíte přehánět i kvůli žaludku. Tohle bude lepší, jen si vyhrňte paži ". "Co je to?"
"Pro uvolnění. Jenom vás to trochu zklidní. Zabere to během necelé hodinky..".

http://www.mjj-photos.com/albums/userpics/10001/69dd723b~original.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CIIFqQ3UwAA2ahn.jpg


Tma? Ne, to není tma, ale šero. Je večer nebo den? Spousta lidí a křik. Zvuk houkaček. Ne... tohle přece není vystoupení. To nejsou světelné efekty, ale plameny, které vyšlehly z budov. Začalo se mu těžko dýchat a nemohl otevřít oči, jakoby se bál, že se mu do nich dostane prach, který se valil všude kolem. Bombardování... napadlo ho v první chvíli. Kde to je?
Na jakém místě? Slyší angličtinu. Byl jako paralyzovaný a nedokázal se pohnout. Odněkud se něco snášelo. To nebyly fangle, ale kusy papírů.
Probralo ho až bouchání na dvěře a zaslechl hlas Franka Cascia. "Mike! Hej, Miku, jsi tady?? Kde sakra..." chtěl patrně dodat "jsi", ale zůstal na něj jen nechápavě koukat. "Ty spíš?" vyjekl nevěřícně.
"To jsi ty, Franku? Co tady děláš? Co se stalo?" Michael se na něj zmateně díval, ještě pod vlivem toho živého snu. Nebo snad i něčeho jiného?
"Madison je plné diváků, čeká se na začáte show a hlavní aktér nikde. To se stalo. Co sis vzal? Jsi úplně mimo, Michaeli ". "Já... jen mě bolela hlava a byl jsem unavený. Něco proti bolesti, víš". "Jen si vymýšlíš. Hele, fanoušci se už můžou zbláznit, jak se těší, až tě uvidí. A ty..."
"Tak jo", zvedl se pomalu Michael. Ale jeho chůze byla nejistá a motal se.
"Tak ne", pronesl rázně Frank a posadil ho zpátky na postel. Zavolal pokojovou službu s žádostí, aby donesli šálek kafe a nějaké bagety. Potom vytočil Davidovo číslo.
"Je tu problém", řekl do telefonu. "Přijeď".
Společně pomohli Michaelovi s oblékáním a když vypil kafe a snědl kus bagety, kterou mu dala Karen, posadili ho do auta. "Máme už půl hodiny zpoždění", poznamenal David. "Naštěstí nevystupuješ hned, jen se posadíš do publika", dodal a otevřel trochu okénko, aby dovnitř pustil čerstvý vzduch.
"Už je to lepší?" zeptal se, když zastavili před vchodem. Bohužel ani jeden z nich si nevšiml, že při vší snaze zůstaly Michaelovy kožené kalhoty jakoby provokativně nedopnuté.
Laskavá Elizabeth, která už tam čekala to dala na vědomí mrknutím až chvilku před tím, než je zastavili reportéři.


http://www.nalogi.net/img/cont/ELIZABETH.jpg

https://cdn.theatlantic.com/assets/media/img/photo/2011/09/911-the-week-before/b02_51007_10/main_900.jpg?1420519573
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna-Marie Anna-Marie | Web | 18. května 2017 v 11:37 | Reagovat

No jo, Michael to tam pěkně od začátku vede :-D :-) Tito, radši si dej na ty taneční kroky bacha! Ostříž Mike má oči všude. :-D Ale když vidím, jak se užírá léky, svírá mi to srdce. Znám tyhle stavy a taky vím, kam tohle všechno směřuje...těším se, až si přečtu o vystoupení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama