Barvy lásky (povídka) 11. kapitola

13. listopadu 2016 v 22:53 | Hana |  Barvy lásky (povídka)


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9Z"Prosím tě, že si z toho něco děláš. Byla to určitě jenom protivná zamindrákovaná baba bez špetky lidskosti.
Co takhle objednat si radši něco z katalogu", navrhla jí Susan potom, co si u ní Valerie vylila duši.
Zapnula počítač a našla jednu skvělou stránku s bohatou nabídkou.
"Když já nevím... lepší je to vyzkoušet". "Vrátit je můžeš vždycky. A dodávka je tu běhenm dvou dnů". Za chvilku už probíraly jeden model za druhým. "Co tyhle červené", ukázala Susan na vínové šaty s odvážným výstřihem. Pro Val byly ale až příliš odvážné a tak jen stiskla rty a zavrtěla odmítavě hlavou. Obě se zasmály, protože do nich neměla ani patřičnou výplň ani silikony, jako většina Hollywoodu.
"Jdeme dál", poznamenala souhlasně Susan. Následovaly další, tentokrát křiklavě zelené, které Valerie také odmítla se slovy: "Ani náhodou". "Malé černé", zvedla obočí Susan. Valerie se na ně zadívala a rozhodla se. To je ono. Souhlasně přikývla a Susan se s úlevou usmála.
"Teď jen aby mi byly", poznamenala Valerie, když dokončily a odeslaly objednávku. Řešit to takhle, to je vždycky riziko, ale čas je tlačil.


http://im.novinky.cz/mynews/449/44497-top_foto1-hq6wz.jpg


Šaty Valerii naštěstí skvěle padly a natočené zrzavé vlasy upravené dvěma sponami jí dodávaly sebevědomí.
I sklenička bílého vína podávaná na podnosu k tomu přispěla. Byl to opravdu vyjímečný zážitek i pocit stát tam a sledovat reakce návštěvníků.. Našlo se sice i pár snobů, ale hodně bylo víc těch lidí, na kterých se dalo poznat, že se jim výstava líbí.. Nechyběla ani dokončená kresba Bee-Bee.
Ta, kterou začala právě v Disneylandu při jízdě v čajovém šálku.. Na okamžik se jí zase vrátily vzpomínky. U toho obrázku se lidé zastavovali nejčastěji. Několikrát za tu dobu Val napadlo, že nejdůležitější obraz tady chybí.
Když se návštěvníci začali už pomalu rozcházet, ještě chvíli poseděla se sklenkou vína v ruce na schůdcích, odkud bylo na všechny malby dobře vidět. Pak si povzdechla. Nebyl tu už nikdo.
Na co vlastně ještě čeká? Vedle právě začíná party, ale ona neměla ani v plánu tam jít.
Z chodby zaslechla kroky a zvedla hlavu.
"Chcete ještě chvilku zůstat, než tady zhasnu?" zeptal se brýlatý muž s cedulkou Ostraha objektu.
"Děkuju. Opravdu jenom na okamžik ", řekla s úsměvem. Pomyslela si, že strýček by na ni byl určitě hrdý.
Po malé chvilce se ty kroky ozvaly znovu a Valerie se postavila. Už je čas jít, uvědomila si. Ty kroky však nebyly rychlé, ale naopak pomalé a rozvážné. Ze stínu chodby vystoupil vysoký štíhlý muž s tmavými vlnitými vlasy... Valerii se téměř zastavilo srdce.
"Michaeli!!" "Ano, jsem to já", ozval se tiše. Ten "bídák" z ochranky to musel vědět a schválně jí nic neřekl.
Určitě to byl Michaelův nápad - to je mu podobné. Rozběhla se do jeho náruče a už nedokázala udržet slzy. Přece... tak přece. Přišel. Cítila zase zblízka tu příjemnou, podmanivou vůni.
"Ale proč pláčeš?" zeptal se a setřel jí slzu z tváře.
"To proto, že tě vidím... teda, pokud se mi to jenom nezdá". "Neukážeš mi radši, co jsi namalovala?" zeptal se a vzal ji za ruku.


http://www.allforloveblog.com/wp-content/uploads/2014/07/curls.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kinder Bueno Kinder Bueno | 13. listopadu 2016 v 21:06 | Reagovat

Chceš získat balíček Kinder Bueno zdarma? Jen za složení skládačky? Pošlou Ti ho až domů! Je to jen pár minut se zaregistrovat, poskládat všechny dílky a balíček Kinder Bueno je Tvůj! Neváhej a zapoj se! Soutěž trvá ještě pár dní, tak ji nepropásni! Balíček Kinder Bueno zdarma za pár minutek Tvého času je super! http://www.kbdilky.forcom.cz/?inviteid=451774

2 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 12:25 | Reagovat

Páni, úplně si Valerii umím představit, musela vypadat božsky. :-) není divu, že Michael z ní byl určitě vedle. Taky to moc pěkně naplánoval, takové překvapení...jako z pohádky! :-) V takový velký den přece nemůže chybět. Nádherný díl, velmi romantický a...myslím, že příští bude taky velmi romantický, doufám v to. Krize snad nehrozí. :-)

3 Zuzy Zuzy | Web | 15. listopadu 2016 v 20:38 | Reagovat

Miluju tuhle povídku, stejně jako jsem jí četla kdysi, si jí ráda přečtu znovu, jen tak často nekomentuju Hani, ale je bezvadná!!!♥

4 hanylen2 hanylen2 | 15. listopadu 2016 v 20:40 | Reagovat

[3]: Zuzy, moc děkuji za komentář - možná i trochu fantazie může přiletět. Nevím, co s Vánoční hvězdou, ale možná bude spíš Vánoční hvězda 2, až přilétne inspirace.

5 hanylen2 hanylen2 | 15. listopadu 2016 v 20:41 | Reagovat

[2]:  Aničko, to můžu stoprocentně slíbit... prozatím.

6 Zuzy Zuzy | Web | 15. listopadu 2016 v 21:05 | Reagovat

[4]:Není vůbec za co, já ráda.. Vánční hvězda, blíží se Vánoce, inspirace bude neboj.. :-)

7 Adelle Adelle | Web | 17. listopadu 2016 v 22:25 | Reagovat

Super. Teď jsem dočetla obě zameškané kapitoly. Bylo mi Val líto, jak tam tak sama seděla na schodech. Naštěstí se Mike objevil a doufám, že se alespoň na chvíli zdrží.💕

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama