Barvy lásky (povídka) 9. kapitola

5. listopadu 2016 v 22:26 | Hana |  Barvy lásky (povídka)https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9ZValerie na tom nebyla jinak. Od návratu do Los Angeles si nemohla zvyknout. Ruch a noblesa spojená s přetvářkou! Snaha bulváru vydělat si za každou cenu, hon na známé osobnosti...
Michaela jí připomínalo nejen pát společných fotofrafií, které si doma vystavila ale také snímky paparazzi v novinách... Začala jeho druhá část turné Dangerous a objevily se informace typu:
DRUHÁ TVÁŔ SAMOZVANÉHO SPASITELE
"Osahával mě a nutil dělat špatné věci", tvrdí desetiletý svědek.
Když to Valerie viděla, měla takový pocit, jako když jí dá někdo ránu do žaludku a v hlavě měla zmatek Je tohle možné? To přece nemůže být pravda... Není snad jen jednou z mnoha, které naletěly?
Využil ji jenom proto, aby měl alibi pro svou orientaci? Nesmysl... to by určitě poznala! A to, jak ho zdrtila Ryanova smrt? Ale nemůže to být právě proto? Ne... stop! Kdyby někdo někomu ublížil, nesetkali by se znovu a v jejich očích by nebyla radost.

Doufala, že Michael snad zavolá, ale marně. Zapomněl na ni. Neznamená pro něj nic... nic, než epizodku. Jen zpestření v řadě milenek. Ať si ten svůj šek strčí někam, zmítala se v pochybnostech Sama neměla sílu a odvahu volat mu a hrdost jí to ani nedovolila. Stále však očima hypnotizovala telefon. Ale teď má přece tolik jiných starostí a turné navíc, říkalo jí její druhé já.
Za měsíc však nečekaně zazvonil zvonek u jejích dveří...

Nejdřív si myslela, že je to Rosie s Bee-Bee. Venku však byl neznámý člověk s deskami a papírem a vedle stála bílá dodávka.
"Dobrý den. Jste Valerie Mathisová?"chtěl vědět. "Ano", potvrdila. "Mám tady pro vás zásilku", oznámil jí a podával jí desky k podpisu. "Ale já jsem si nic neobjednávala", zajíkla se zmateně a pátrala v paměti, jestli snad opravdu... "To je v pořádku. Neplatíte nic", usmál se jejímu překvapení a když se podepsala, vyložil ještě s dalším mužem nějaký velký čtvercový předmět, pečlivě zabalený. "Kam vám to máme dát?" "Sem, do chodby", ukázala. Když tu věc položili, zavrtěla nechápavě chavou. "Co to je? A od koho?" zeptala se. "To je z Neverland Valley, ale ostatní máte v přiloženém listě ". "Děkuju vám, ozvala se, když jí to došlo.
S úslužným úsměvem vyšli ze dveří a nastartovali auto. Obcházela kolem té zabalené věci a svírala jednu pěst u pusy. Dárek... chce si snad vykoupit její lásku něčím ze svojí galerie? Protože ji hned napadlo, že se může jednat jedině o obraz. Když je to tak těžké zavolat, nestojím o to, pomyslela si v první chvíli. Co za to bude chtít? Mlčení o tom, co se mezi námi stalo ?
Stejně bych nikomu nic neřekla.

Nedalo jí to ale, a postupně začala rozechvělýma rukama strhávat obal. Pod ním se objevil skutečně obraz. Ale to, co viděla jí na chvíli vyrazilo dech. Na portrétu byla ona. Výraz štěstí a radosti jí zářil z obličeje. Cítila se stejně jako Michael, když se díval na ten svůj, Byl namalovaný se stejným zaujetím a láskou a svým způsobem žil. V pravém dolním rohu byl Michaelův podpis se srdcem. V jakémsi tušení ho obrátila na druhou stranu, kde bylo na rámu napsané:
S LÁSKOU PRO TEBE LIŠTIŠKO VAL !
To kdyby snad chtěla někdy obraz prodávat nebo šel do aukce, aby nebylo nic jiného na přední straně. I když v tom okamžiku už si byla naprosto jistá, že tohle nikdy neudělá.
Navíc na zem vypadl bledě modrý dopisní papír s hlavičkou Neverlandu. Nemusela ani číst a vytušila, co v něm je psané. Už to, v čem byl skrytý a přicestoval takovou dálku ji přesvědčilo a podalo důkaz Michaelovy lásky. Zároveň i toho, že mu záleží na té její...


http://1.bp.blogspot.com/-YF9b6AVWvQc/UCyJwV9-XqI/AAAAAAAAF_A/md1l8QyWNO0/s640/MJ+2012+Ghosts+20.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adelle Adelle | Web | 6. listopadu 2016 v 11:43 | Reagovat

Romantika, ale cítím trable. Teď to asi začne, ty nechutný obvinění proti Michaelovi. :( Val v tom lítá  pěkně a Michael je romantik jen co je pravda. Nezavolá....takový moderní přežitek, že?:D Raději namaluje obraz se vzkazem a dopisem. Moc hezké, jako vždy Hani. :)

2 hanylen2 hanylen2 | 6. listopadu 2016 v 12:26 | Reagovat

[1]: Děkuji moc, Adelle... s těmi trably máš pravdu. Ještě čekají. I Frank Dileo a C.Murray.

3 Adelle Adelle | Web | 6. listopadu 2016 v 12:32 | Reagovat

No to néé, on tam fakt bude i Hnusaj Murray? :( Bože, v tom případě doufám, že se mu nepodaří to, co ve skutečnosti :(

4 hanylen2 hanylen2 | 6. listopadu 2016 v 12:45 | Reagovat

[3]: To se překvapit, radši nebudu prozrazovat, honem teď jdu na tvojí řást, koukám, že jsi nezahálela.

5 hanylen2 hanylen2 | 6. listopadu 2016 v 17:03 | Reagovat

[4]: Oprava - část.

6 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 15:29 | Reagovat

No tak to je božííí :-) Takový dárek bych si nechala líbit, osobní kus umění. No a od Michaela! Je vidět, že Valerie pro něj není jen obyčejná kapitola na jednu, nebo pár nocí. Tedy...doufám v to, Haničko! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama