Barvy lásky (povídka ) 10. kapitola

11. listopadu 2016 v 21:56 | Hana |  Barvy lásky (povídka)


Další část povídky je zde - sice zatím bez Michaela, ale snad to nebude vadit...

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9ZMyslela na něj každý den. Nemohla ho dostat z hlavy. Pokusila se zaměstnat další kresbou, ale ze všech možných námětů nakonec znovu malovala Michaelovu tvář. Snažila se zvyknout na běžný život v ateliéru, ale zjistila, že jí čím dál víc začínají vadit propagované odosobnělé trendy, které ovlivňují většinu a začínala si pomalu připadat směšná.
Nad obrazem s názvem Pití čaje, který nedávno viděla jen zakroutila hlavou. Co to má být? Místo obličejů jakési kostky, místo těl geometrické tvary.
"Každému se líbí něco jiného", předhazovali jí, když jí to nedalo a vyjádřila se k tomu..
"To nic. Nikdo z nich není skutečný malíř a říkej si, že všichni patří do konstrukce", nabádala ji kamarádka Susan. "To je dobrá rada, ale co naplat, tohle se opravdu prodává ", povzdechla si smutně Valerie. "Protože jsou na světě cvoci, kterým se tohle líbí ", odpověděla na to Susan.
"A co ten tvůj výtvor? Dostala jsi za něj přece hodně zaplaceno".
"To ano", usmála se Valerie. "Ale je to výjimka".
"Stejně by mě zajímalo, kdo byl tím tajemným zákazníkem. Nic víc, než to, že se jednalo o známou osobnost jsem z tebe zatím nedostala... no tak, nenapínej mě". Valerie se už už připravovala na nějakou vyhýbavou odpověď, když se ze schodů v prvním patře ozval vedoucí galerie. "Val, na okamžik, prosím... Chtěl bych s vámi něco projednat". Byla ráda, že jejich rozhovor se Susan přerušil a vyřešil tak její problém, jestli zalhat nebo ne. Jen na ni zamávala a zavolala: "Měj se" . Když vystoupila pár kroků za Gregory Müllerem, vzal ji kolem ramen. Podle toho, že ji oslovil jménem i jeho výrazu odhadla, že není třeba čekat něco nepříjemného. Naopak. "Víte, myslím, že nejste dost sebevědomá. Zbytečně se podceňujete. To nesmíte, protože vaše obrazy mají něco do sebe. Dokonce tolik, že by si zasloužly zvláštní výstavu".
"Nikdy jsem žádnou neměla", ozvala se Valerie, jako by nechtěla věřit té zprávě. "Jeden známý člověk mi vás dokonce vřele doporučil ", dal jí vědět Greg. Aha, pomyslela si Valerie... tak odtud vítr fouká. Bez doporučení by to nešlo. "Tak co vy na to? Příští týden by mohla být vernisáž", navrhl. "Cože? Už za týden?" "Určitě to nebude problém. A nic se nebojte, jsem si jistý, že to bude úspěch".

Valerii se hned zlepšila nálada a měla pocit, že štěstí se na ni znovu usmálo. Rozhodla se, že si na vernisáž koupí něco opravdu pěkného na sebe. Vždyť za ty peníze, co dostala od Michaela si to může dovolit... Koukala cestou po výlohách se značkovým zbožím a nakonec vešla do jednoho z luxusních obchodů. To, že měla jen obyčejné bílé tričko, džínové šortky s červeným šátkem a místo kabelky jen batoh asi nevzbudilo v elegantní, ale odměřené prodavačce nejlepší dojem. Navíc nepatřila mezi známé zákaznice, které tu už byly.
"Přejete si?" zeptala se chladně. "Potřebovala bych nějaké pěkné šaty". "Obávám se, že tady si nevyberete. To není sortiment pro vás". "Jak není?" "Nemůžete si nic z toho dovolit". "No, třeba můžu. Co tyhle, ty by se mi líbily. Kolik stojí?" ukázala na jemně béžové šaty zdobené krajkou. "Kolik stojí?" otočila se prodavačka na kolegyni. "Je to velice drahé", řekla pomalu ta druhá a přejela jazykem v puse jako by jí něco uvízlo mezi zuby. Když na ni Valerie zůstala koukat, dala jí na vědomí, aby odešla.
Na chodníku zase propadla zoufalství a pocit ponížení jí vehnal slzy do očí. Sakra... sakra, křičelo to všechno v ní a stírala si je z tváří. Její původní nadšení právě kleslo na bod mrazu Úplně ji přešla chuť ještě někam chodit, tak se vydala zpátky domů...


https://sweetlyvegan.files.wordpress.com/2012/01/beverly-center-01.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 15:32 | Reagovat

Ach jo, úplně jsem se do Val vžila a bylo mi hrozně líto, když ji prodavačka z obchodu "vyprovodila" - div nevyhodila...! Valerie, potřebuješ svého prince na bílém koni, Michaela, který koupí celý obchod a prodavačky vyhodí. :-D Výstava bude určitě úžasná...s šaty, nebo bez. A já myslím, že nějaké už Val sežene. :-)

2 hanylen2 hanylen2 | 12. listopadu 2016 v 17:04 | Reagovat

[1]: Jj, určitě to nesmí vzdávat, někdo pomůže, jen se necítit se dole, další kapitola by měla být už v neděli nebo v pondělí.

3 Pražská Drbna Pražská Drbna | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 17:42 | Reagovat

[2]: Tak to se moc těším! Nesmím propásnout :-) Jsem zvědavá, snad se v dalším díle objeví Michael ♥

4 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 22:05 | Reagovat

Hani, budu čekat! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama