Michaelovy citáty (O médiích, lásce a černošské hudbě)

17. října 2016 v 20:59 |  Michaelovy citáty


Časopisy umí být někdy tak hloupé, že bych ty novináře nejradši uškrtil. Něco řeknu a oni to celé překroutí. Jednou jsem prohlásil, že mě zajímá hladovění a že mám rád děti a že chci udělat něco, co by změnilo budoucnost. Řekl jsem, že bych jednoho dne rád navštívil Indii a viděl ty hladovějící děti na vlastní oči, abych pochopil, jaké to je. A oni napsali, že Michaelu Jacksonovi dělá pohled na hladovějící děti radost a že z toho je patrné, co je to za člověka.

Když jsem byl malý, Bill Cosby mě vídal v hale studií NBC a kříčel na nás: "Hej, co tam, děcka, děláte? Vyveďte je odtamtud." Všichni se smáli, ale já jsem si myslel, že to myslí vážně a brečel jsem. Léta jsem ho neměl rád. Vzpomínám si, jak jsem byl jednou v klubu a tam mi jeden chlap řekl: "Hej, chlapče, co tady děláš?" Dělal to tak dlouho, dokud jsem se nerozbrečel. Nechápal jsem to. Díky tomu jsem se opravdu začal bát dospělých a vysokých lidí. Nahánějí mí kvůli tomu hrůzu. Neuvědomují si, jak lidem ubližují, když se takto chovají. Není to vtipné.Proto kdykoliv vidím děti, jsem úplný opak. Jsem vůči nim velmi, velmi jemný a citlivý. Nechci nikdy udělat takovou chybu. Můj otec to taky dělával dětem. Teď už ne, ale vzpomínám si, když jsem byl malý (zvedne hlas agresivně): "Jak se jmenuješ? Kde bydlíš?" a ony se rozbrečely a odpověděly: "Bydlím tady na konci ulice." Říkal jsem si: "Proč mu to dělá? Proč ho vždycky rozbrečí? Jsem si jistý, že ho to muselo vyděsit." Na ten pocit jsem nikdy nezapomněl. NIKDY.
"JSEM PROSTĚ CITLIVĚJŠÍ NA LIDSKOU BOLEST A LÁSKU. JE TO UŽ VE MĚ "


http://25.media.tumblr.com/2a5eacbe30a4d9d3340405682af604a6/tumblr_mvzvzsFFgn1rb6ujio4_250.gif

Kdybyste si zašli do místního knihpupectví, neuvidíte na obálce jediného černocha. Uvidíte tam Elvise Presleyho. Uvidíte tam Rolling Stones. Ale kde jsou skuteční průkopníci, kteří to začali? Otis Blackwell byl fenomenální skladatel, který napsal spoustu písniček. Napsal jedny z vůbec nejlepších Elvisových písniček. Byl to černoch. Zemřel švorc a nikdo ho nezná. Nenapsali o něm jedinou knihu, a to vím jistě, protože jsem ji sháněl po celém světě. Dnes jsem se setkal s jeho dcerou a byl jsem velmi poctěn. Pro mě to bylo stejné jako setkat se s královnou Anglie.
"Když jsme vystoupili z letadla v Africe (v Dakaru, v Senegalu), byli jsme uvítání dlouhou řadou afrických tanečníků. Jejich bicí a zvuky naplnily vzduch rytmem. Mohl jsem se zbláznit. Křičel jsem. Řekl jsem si: "Paráda." Mají rytmus. Byl jsem za to tak vděčný. Je to tady, pomyslel jsem si. Odsud pocházím. Zde je můj původ ".


http://michaeljacksonchosenvoices.com/wp-content/uploads/2015/12/actual-seven.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama