Barvy lásky (povídka) 6. kapitola

26. října 2016 v 22:02 | Hana |  Barvy lásky (povídka)


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9ZKaždý další den prožitý v Neverlandu byl pro Valerii úžasný. Ani nevnímala, jak tam čas rychle úbíhá a zvlášť v Michaelově přítomnosti.
První dubnový týden měl Michael nečekaný telefonát. Ozvala se paní Whiteová. Její nemocný syn Ryan byl jedním z těch, o které se Michael staral na svém ranči a snažil se, aby zapoměl na svou chorobu a cítil se tady jako ostatní děti. Na lidi s AIDS se skoro všichni v té době dívali jako na malomocné a nejhůř na tom byly právě děti.
"Michaeli, říkal jste, abych vám dala vědět kdykoli ", slyšel hlas plný zoufalství přerušený náhle slzami.
"Promiňte, ale Ryan je v komatu a nezbývá mu moc času...". "Přijedu. Budu u vás za pár hodin", ujistil ji. "Michaeli... nejezděte. Doktoři mu víc než hodinu nedávají. To nestihnete. Je tady už Elton John. Jenom jsem chtěla, aby jste to věděl ". Byl chvíli tiše a musel se s tím vyrovnávat. "Přesto tam budu", trval na svém. "Slíbil jsem mu, že ho neopustím".
To odpoledne čekala Valerie na Michaela marně. Zdálo se jí to divné, protože se to zatím ještě nestalo. Sdělili ji ale, že musel naléhavě odjet a vrátí se až pozdě večer. Asi si na zohle už bude muset zvyknout. Cítila netrpělivost a právě v tu dobu ji napadlo jít se podívat k tanečnímu sálu, kde se poprvé ocitla v jeho náručí. Něco ji k tomu místu přitahovalo.a zároveň jakoby tušila, že už je zpátky. Za pravdu jí dal jeho zpěv, který se odtud ozýval. Tu písničku nikdy předtím neslyšela. Stiskla známou kliku a pomalu otevřela dveře sálu.
Při pohledu na Michaela, sedícího na zemi s dlaněmi na očích už zase litovala své nerozvážnosti. Jeho tělo se otřásalo tlumenými vzlyky a ona tam stála zmatená, stydící se za svou nemožnou zvědavost, co ji sem přivedla. Už už chtěla tiše vycouvat, ale zjistil, že někdo vešel do místnosti.l Zvedl k ní zaslzenou tvář. "Omlouvám se. Za to, že jsi musela marně čekat a za to v jakém stavu mě teď vidíš ", řekl. "Ne, ne... to já se omlouvám. Smím vědět, co se stalo?" přisedla si k němu.
Bylo poznat, že se chce někomu svěřit.
"Tohle je jen nápad na novou písničku. Ještě to není hotové. Jenže ten, komu jsem ji slíbil si ji už nikdy neposlechne. Dneska všechna jeho trápení skončila. Ale je to správně? Byl to ještě chlapec. Proč musel zemřít v tom nejlepším věku a nemít žádnou šanci na život? Ale věřím, že tam, kam odešel je věčné slunce. Tak ji také pojmenuji - Gone too soon", zastavil magnetofon a kazeta přestala hrát. "Ani jsem se s ním nestihl rozloučit. Když jsem tam u něho
v pokoji seděl, držel jsem ho za ruku . Mluvil jsem s ním jako dřív.... ale věděl jsem, že už mi nikdy neodpoví, nikdy se neusměje a všude kolem byly jeho dárky ".
Valerie pokládala za tu nejpřirozenější věc dát ruce kolem jeho ramen a obejmout ho. Sotva to udělala neubránila se touze vzít na sebe část jeho trápení, ale zároveň i silnému vzrušení. To druhé cítila i u Michaela... jakoby se z jisker stával plamínek, co se hodlá rozhořet v oheň.

http://i43.tinypic.com/2vce4gz.jpg
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adelle Adelle | Web | 26. října 2016 v 22:14 | Reagovat

Bože! Tolik smutné, ale zároveň tak neuvěřitelně skutečné. Chce se mi brečet s Michaelem. Hezké na tom je, že mezi Val a Mikem je to vše na dobré cestě a jak si sama napsala, z jiskřiček se stává plamínek a že to bude pořádně horkej oheň, o tom není pochyb. Hani, díky za novou kapitolu.

2 hanylen2 hanylen2 | 26. října 2016 v 22:27 | Reagovat

[1]: Děkuji moc, Adelle - no ještě se to bude vyvíjet - hned o víkendu. Jen je i třeba dohledat fotografie. Teď už jdu na tvoji kapitolu!

3 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 14:44 | Reagovat

Ach ne...tak Valerie objevila jeho citlivou, dětskou duši. Je smutné, co stálo za vznikem té překrásné skladby. Myslím, že i Valerie si teď uvědomuje, že čas a život jsou jen tenký, křehký led.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama