Barvy lásky (povídka) 5. kapitola

23. října 2016 v 12:06 | Hana |  Barvy lásky (povídka)


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9Z"Valerie... Val", musel vyslovit její jméno dvakrát, než na to vůbec zareagovala. Seděla s hlavou skloněnou a už po několikáté opravovala skicu...
"Je lepší dát si pauzu, jakmile víc smažete, než nakreslíte", poznamenal. "Já bych už asi taky dál v klidu sedět nevydržel", přiznal se. Vstal, nalil si u stolku šálek kávy a jeden podal i jí. Jen pár doušků toho osvěžujícího nápoje stačilo zbystřit unavenou mysl. "Nechcete se trochu projít?" navrhl Michael, sotva dopili. "Ukážu vám něco, co je mým skutečným soukromím. Místo, kde se cítím nejvíc svobodný ". Valerie neměla ani tušení, co má očekávat. Slyšela už toho o Neverlandu tolik.
Nějaký zvláštní alarm v ní začal vyzvánět jako na poplach při pomyšlení, že se snad jedná o Michaelovu ložnici. Jeho šibalský výraz jí moc klidu nepřidával. Jak by měla v tom případě reagovat?
Za chvíli už stáli před masivními dveřmi s klikou ve tvaru tenisového míče. Když je otevřel, zjistila, že se za nimi nachází taneční sál s velikými zrcadly po celé délce místnosti.. Úplně v rohu stála figurína Mickey Mouse, což ji překvapilo. Ale o Michaelově fascinaci disneyovskýmji postavami také věděla. Dojem se ale změnil v okamžiku, kdy začala hrát hudba. Tohle nikdy ve skutečnosti neviděla. Jeho tělo jakoby se stalo chvilkami součástí tornáda, reagovalo na každý tón a nohy neobyčejně rychle tančiiy po parketu.. Sotva přestal, natáhl k ní ruku a pohledem ji vyzval, aby vložila tu svou do jeho a přitáhl si ji blíž k tělu. Valerie skoro nedýchala. Začala pomalá skladba a ona se dívala do Michaelových zářících očí. I ty její se náhle rozzářily. Ani ji nenapadlo myslet na kroky. Měla obavy, kdoví jak nebude mít dřevěné nohy, ale Michael ji vedl.
"Rád bych něco navrhnul", řekl tiše s úsměvem. "Co kdyby jsme si tykali?" Valerie to brala jako dobrý nápad. Vždyť je přece jen osobnost a navíc je starší než ona. Přece jí nebude vykat...
Ale ve svém případě se cítila nejistá. "Můžu?" "Budu jen rád", ubezpečil ji.


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ac/9f/02/ac9f020a37d27b8b4c89d789d57361ac.jpg


Michael jako obvykle nemohl večer spát. Stejně jako Valerie. Zjistil, že v ateliéru se svítí a ona v náhlém popudu nanáší barvy na plátno, na sobě bílý plášť s několika stopami skvrn.
"Ty jsi ještě vzhůru? To je dobře, že nejsem jediný ". Valerii sice překvapil, ale ve svém nadšení si ani neuvědomovala, že tam před ní stojí v lehkém červeném pyžamu. Jakoby to bylo něco běžného. "Obvykle se mi to nestává", vysvětlovala "ale dostala jsem uprostřed noci nápad".
"Chci se na to podívat.. ukaž ". "Ne, ne. Ještě to není hotové. Uvidíš až výsledek".
Nic nepomohlo, Michael byl jako zvědavé dítě. "Že ne?" Měl v úmyslu jen tak se nevzdat a naoko bojovně si vyhrnul rukávy. Valerie se postavila před plátno se stejným odhodláním. Chce si hrát? Taky dobře.

Výsledek obrázku pro michael jackson Ebony gifs
http://home.mj-upbeat.com/wp-content/uploads/2014/05/Michael-Jackson-L-uomo-Vogue-October-2007-michael-jackson-13869010-1000-1499.jpg"Už jsem řekla, ne!" vysunula bojovně bradu. "A nemysli si, že nemám proti tobě žádné zbraně?"
"To bych chtěl vidět jaké", dal si výsměšně ruce vbok. "Jaké? Tyhle", popadla ze sklenice dva namočené štětce
a prudce s nimi mávla... bohužel přímo do Michaelovy blížící se tváře. Zanechaly tam dvě parádní stopy.
Jednu červenou a druhou modrou. Tak tohle jsem asi vážně přehnala, uvědomila si náhle. Můžu si rovnou začít pakovat věci a zapomenout i na šek.
"Promiňte", skousla si ret. Michael se ale náhle rozesmál. "Už jsi zapoměla, že si tykáme? Navíc mi to nevadí. Mám Indiána v krvi. Jen se teď budu muset jít opláchnout, takže mě omluv...."
Čekala, že už se asi nevrátí a opravdu ji to mrzelo. Dveře se za deset minut opět otevřely.
"V pořádku?" zeptala se Valerie s úlevou. "Naprosto", přikývl Michael s rukama za zády. " Už jsem se umyl... Ale, koukám, že ty jsi nějaká suchá". "Néé", vykřikla Vareie, když zahlédla stříkající pistolku. V tu chvíli ale dostala spršku přímo do tváře. "A jsme si kvit", zařehonil se Michael a vyrazil ven ze dveří.


http://66.media.tumblr.com/057b3cc8ed7dca27e06623340c4aee30/tumblr_mtc7cmVBBc1rdzaqro1_500.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelle Adelle | Web | 23. října 2016 v 15:52 | Reagovat

Tak Hani, musím ti říct, že je to skvělé. Vtipné, dobře se to čte a navíc..skvěle umíš vystihnout Michaela. To je prostě celý on, blbinky s vodními pistolkami a podobně. Jak jsem již psala u předešlé kapitoly....ledy úspěšně tají a začíná to slibně jiskřit. Moc se těším na pokráčko.

2 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 14:42 | Reagovat

Jééé,to je krásný :-) :-D No, myslím, že v  domě jakéhokoli jiného boháče by dostala Valerie padáka už tak pětkrát. :-D Ale Michael ví, jak na to. Hrozně roztomilý příběh, Michael se chová strašně moc sladce  ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama