Barvy lásky (povídka) 3. kapitola

15. října 2016 v 22:53 | Hana |  Barvy lásky (povídka)


Na víkendový večer je tu další díl povídky, snad vydržíte a vydrží i tyto stránky. Tak ať se vám při úplňku pěkně sní... nebo to snad není sen? Kdoví...
Mrkající

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9Z"Opravdu vás zajímají moje kresby, pane Jacksone?" zeptala se při pozorování jeho výrazu ve tváři..
"Ano. Jsou moc hezké. Je to nádherné, plné citu. Mají něco do sebe... a jistě se budete časem zlepšovat. Měl bych pro vás dva návrhy, Valerie", řekl. "Za prvé mi klidně říkejte jen Michael, to budu radši". "A za druhé?" "Ještě větší radost bych měl, kdyby jste takhle namalovala i mě", odpověděl a pohupoval přitom nohama na sedačce. Stiskl ret a upřel na ni žádostivý pohled připomínající v tu chvíli malé loudící dítě. Bylo v něm něco přitažlivého a zároveň vyzývavého, čemu nešlo odolat. "Kreativní člověk jako jste vy, si zaslouží šanci Já bych tohle neuměl?"
"Neříkejte... Pár vašich obrázků jsem náhodou taky viděla", poznamenala..
"Myslíte myšáka Mickeyho, Zvonilku. Nebo Petra Pana?" zasmál se. "Kdyby nebyly právě ode mě, tak nemají asi vůbec žádnou cenu". "Myslím Charlieho Chaplina, Martina Luthera Kinga", řekla vážně. "Kde jste se naučil takhle malovat?" "Líbilo se mi to už odmalička. Ale až díky Dianě Ross jsem se tomu začal víc věnovat...hodně jsem se od ní naučil. A co mi odpovíte vy na mojí nabídku?" Ten se jen tak nedá, uvědomila si Valerie jednu z jeho vlastností. "Ráda ji přijmu", rozhodla se ve chvilce. Netušila proč, ale měla obavy, že tep jejího srdce jí způsobí závrať.
Nikdy nepodléhala hromadnému zbožňování tzv. celebrit, ale tohle bylo něco jiného...

Za čtrnáct dní přišla skutečně pozvánka na ranč Neverland. Valerie neprozradila kam odjíždí ani Rosie a sbalila do svého žlutého brouka všechno potřebné, navíc i teplejší oblečení. Napadlo jí, že jsou v blízkosti hory a bude tam určitě větší zima... Vůbec netušila, jak se k ranči dostane, ale spoléhala na to, že takové známé místo bude snadné najít.
Nemýlila se. Stačilo dostat se do Santa Marii a odtud už ji kolem několika usedlostí vedlo pár stop a ukazatelů. Jen kousek před cílem se musela zeptat, kudy vede cesta k hlavní bráně a jeden z místních obyvatel jí ochotně doprovodil až na místo.
Připadala si zvláštně, když se svým malým pomalovaným autem vjela dovnitř. Michaela už zřejmě informovali a přicházel jí naproti. Vítr mu přitom čechral tmavé neposedné vlasy. "Vítám vás, Valerie", podal jí ruku. Hned nato si ale zakryl pusu, když se začal smát při pohledu na její dopravní prostředek. "Koukám, že malujete i na kapotu", culil se a šel se podívat blíž.
"No, líbí se mi to", řekla Valerie a cítila se v tu chvíli dost stísněně. "A že to není žádný Rolls-Royce, to mi ani trochu nevadí ".
"Ne, já se vám vůbec neposmívám. Naopak. Taky bych něco takového bral".
"Limuzíny vás už nudí?" zeptala se. Nemyslela to vůbec tak, ale vyznělo to asi jízlivě. Podle toho, jak jemně sklopil oči a zamrkal poznala, že přehnala. A poznala daké další jeho vlasnost - citlivost Zřejmě se v něm opravdu zmýlila. "Promiňte, omlouvám se". "To nic. Nemáte za co. Já vím, že jste to tak nemyslela... Ale půjdeme radši dovnitř a dáte si něco po cestě. Je tady už přece jen dost chladno".
Šla v závěsu na ním a nejradši by si nafackovala za svoji nevymáchanou pusu.


https://i.ytimg.com/vi/WTqMRHv1BJU/hqdefault.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adelle Adelle | Web | 23. října 2016 v 15:42 | Reagovat

Tak Valerie nepodléhá zbožňování celebrit, ale tuhle naši celebritu prostě nelze nezbožňovat. Michael mě rozesmál s tou jeho poznámkou o malování na kapotu a galantní jako vždy. Hned ji zve dovnitř, aby si dala něco k jídlu nebo k pití.

2 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 14:37 | Reagovat

Jé, žlutej brouk. Líbí se mi ta chemie mezi nimi. Michael jí snad ukáže svoje pravé já a já věřím, že Valerie se do něj zblázní. Tak uvidíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama