Barvy lásky (povídka) 2. kapitola

12. října 2016 v 22:56 | Hana |  Barvy lásky (povídka)


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6NxWcig9IpLazkCoSyMLhmBhIDwAXce8lb9l8YuzJamq5FX9ZNavečer dovedla Valerie Bee-Bee domů ke své sestře Rosie. "Tak co? Jak jste si užily v Disneylandu?" přivítala je. "Bylo to skvělý", hlásila Bee-Bee. "Val si nejdřív radši kreslila a bavil se tam s ní nějaký podivín, ale pak se mnou šla i na strašidelnou jízdu... a bála se víc než já", jela jí pusa jako o závod.
Ta co neví, nepoví, pousmála se Valerie. Rosie ale zaregistrovala hlavně to jedno slovo.
"Podivín?" zeptala se dcerky. "Ano, ona to říkala. Ale už tam pak nebyl". "Tak to je dobře", ulevilo se jí. O různá individua a sexuální loudily není dneska nouze.
Když se Valerie vrátila, vyndala ve svém pokoji skicář z tašky, kdyby snad chtěla v kreslení pokračovat... "Jestli chcete vědět, kdo jsem, tak přijďte zase zítra v pět hodin. A vezměte sebou nějaké další obrázky", znělo jí přitom v uších. Nějaký pochybný týpek, co se dělá zajímavým, pomyslela si. Bude tam čekat marně, umínila si, strčila skicář do desek a uložila je do skříně...

https://cbsksfm2.files.wordpress.com/2015/03/84933742.jpg?w=640&h=360&crop=1Druhý den, když se blížila čtvrtá hodina odpoledne začala být nejistá.. Má jít, nebo nemá? Nakonec ve Valerii zvítězila nejtypičtější vlastnost - zvědavost.
Oblékla si v rychlosti žíhaný svetr a modré kalhoty, které měla včera. Vyndala ze skříně desky.
Vybírala namátkou, které portréty do nich přidá a pak se rozjela znovu do zábavného parku.
Když se dostala k bráně, byla jen chvilka po páté hodině. Jsem hloupá, určitě je to zbytečný výlet, říkala si.
O tom, že má pravdu ji přesvědčila i cedulka, kterou zahlédla.
- Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JE DNES OD 17. DO 18. HOD PARK PRO VEŘEJNOST UZAVŘENÝ. OMLOUVÁME SE NÁVŠTĚVNÍKŮM A DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. -
Postávala tam spousta zklamaných lidí a mnozí z nich se už s nepořízenou vraceli zpátky. Paráda. Takže jsem si opravdu udělala zbytečný výlet... jako kdybych to nevěděla, nadávala si v duchu.
Při čtení cedule si ani nevšimla toho člověka ostříhaného na ježka. Až když už se chtěla obrátit a odejít, zavolal na ni. "Halo, slečno... ano vy. Pojďte sem". Stál za branou. Přišla nechápavě blíž, on ji pootevřel a pustil ji dál. "Pojďte se mnou". Valerie šla za ním a nemohla se zbavit nepčříjemného pocitu.
Zavedl ji do animačního sálu. Zahlédla tam čtyři děti jak sledujuí jeden z monitorů a v jejich středu stál hubený muž v červené košili s tmavými vlnitými vlasy spadajícími na jeho útlá ramena.
"Hej, hej, hej.. dej to, dej", volal chlapec vedle něho. Byl s nimi zabraný do hry. Až když na upozornění Valeriina průvodce zvedl hlavu a otočil se, nevěděla jetli se jí to náhodou nezdá. Vždyť je to Michael Jackson. Osobně. Ne... zavrtěla nevěřícně hlavou. Spíš si z ní někdo pěkně vystřelil. Má přece tolik dvojníků a imitátorů.
"Dobrý den. Jsem rád, že jste přišla... vzpomínáte si na mě?" Zůstala tam stát doslova s otevřenou pusou, neschopná slova. Bylo poznat, že ho to nesmírně pobavilo. "Tak vidíš", takhle reaguje každý", řekl se smíchem svému osobnímu strážci. Pak se ale smát přestal a zahleděl se na Valerii.
"Omlouvám se za ten včerejšek slečno... smím znát vaše jméno?"
"Valerie", odpověděla.
"Těší mě, Michael Jackson", stiskl jí pevně a přitom citlivě ruku. Jeho živé, jiskrné oči zkoumaly její výraz. "Doufám, že mi věříte, ale to maskování bylo nutné. Kdyby mě lidi zahlédli, v momentě by nás ohrožoval dav". Zmohla se jen na jediné slůvko: "Chápu". "Vaši neteř jsem už viděl na obrázku a tohle", ukázal na dva z chlapců
"to jsou zase moji bratranci Elijah a Levon".


https://67.media.tumblr.com/794cd9e8e1659ab806ebbb3cf4bee9d2/tumblr_nbv8yt5C8k1r37ly3o5_r1_250.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelle Adelle | Web | 23. října 2016 v 15:37 | Reagovat

A je to tu. Byl to Mike!Tak jsem zvědavá, co bude dál a kdo ví třeba mezi Valerií a Michaelem přeskočí nějaká ta jiskra.:)

2 hanylen2 hanylen2 | 23. října 2016 v 16:31 | Reagovat

[1]: No, Adelle, to si buď jistá.

3 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 14:34 | Reagovat

Tak už se rovnou seznámili :-) Valerii teď určitě čeká největší jízda jejího života. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama